שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  חיילים משתחררים   >>  שחרור קטלני
דוא"ל
סיסמא
שכחת סיסמא? כניסה
הרשמה לאתר תאפשר לך
לכתוב בפורומים, לראות מי
מתגייס איתך ועוד!
מענק שיחרור
פיקדון אישי
עבודה מועדפת
מס הכנסה
ביטוח בריאות
ביטוח לאומי
דמי אבטלה
הכשרה מקצועית
מלגות לימודים
לוח דרושים
הטיול לחו"ל
פסיכומטרי
הודעות אחרונות:
מתחילה ללמוד במכללה למינהל
למפעל מיזרונים דרוש מחסנאי
דרוש עובד לחברת מנעולנים בקנדה
מתלבט מה ללמוד
רילקס מערכות שינה - חנות מזרנים
השלמת הכנסה בשעות הערב
גנרל מכונות משרד בע"מ - מדפסת אפסון
נחשף: אילו מקצועות הכי הכי שווה ללמוד אחרי צבא
קורס פסיכומטרי 50% הנחה לחיילים משוחררים!
עבודה באירופה!
 לפורום


שחרור קטלני
קשה לכם בצבא? אל תתמרמרו יותר מדי, כי גם אחרי השחרור המצב לא משהו. אז הנפצנו 5 סיבות לחתום קבע... זהירות, ספוילר.

ליה שפיץ
למה עצובה?

קשה לכם בצבא? אל תתמרמרו יותר מדי, כי אחרי השחרור המצב גם לא משהו. הנה חמש סיבות למה כדאי לחתום קבע/לצאת לקצונה, ולדחות את החופש והעצמאות המיוחלים.

1) כסף. אבא צדק. הוא לא גדל על העצים. מה שהוא לא גילה לך, זה שאומנם הוא לא צומח, אך הוא מתכלה כפרי רקוב. הבעיה היחידה היא, שעם השחרור המיוחל, כל דבר שתרצה עולה כסף. בין אם זה לצאת כבר מהבית או לחסוך לטיול בחו"ל, אם אתה רוצה ליהנות מהסטאטוס של "השתחררתי, מגיע לי לחיות קצת", קודם תצטרך לקרוע את התחת...

2) עבודה. אין עבודות סבבה. אין עבודות מגניבות. למעשה, בצבא עשית הרבה פחות ועבור הרבה יותר הערכה מצד הממונים עליך. ברוכים הבאים לעולם האפשרויות המצומצמות של החייל המשוחרר. אתה בסך הכל כח עבודה זול, והמעסיקים שלך יודעים את זה טוב. בקרוב תגלה שעשרים ושניים שקל לשעה זה המון כסף, ושאף עבודה אינה מבזה את בעליה. 

3) טיול. כן כן. זו החוויה האולטימטיבית. שם, במרחבים הפתוחים של בוליביה או צפון הודו, תהפוך לגבר אמיתי. לא קורס הקצינים, לא השרות הקרבי בשטחים, רק בהייה ממושכת ימים על גבי ימים בנוף המשתקף ממרפסת הגסט-האוס שלך הם שיהפכו אותך לבחור לעניין, ויותר מכך: לישראלי אמיתי. תו התקן אינו מתקבל אוטומטית. ראשית עליך להוכיח יכולת להכניס כמות לא מבוטלת של סמים לגופך. במקרה שהמסע לגילוי עצמך מתרחש בהודו (המולדת האהובה), עלייך להכניס לגופך במקביל ערמות של פנקייקים. אל תדאג למשקל, בהרעלת  הקיבה הבאה הכל יתאזן. 

4) לגור עם שותפים. כמו בני זוג, גם הם תמיד מעידים על עצמם כבשלנים מצוינים, אך בפועל מבשלים פעם עד פעמיים בשנה, וגם זה רק כדי למצוא תרוץ להשקות ביין איזו בחורה אומללה שהואילה לצאת איתם. בשאר הזמן הם מצטיינים בעיקר בלאכול את השניצלים שאמא שלחה לך במיוחד. אחרי תקופה מסוימת את מבינה שהם נכנסו לגור איתך רק כי הניחו שתנקי את הדירה מרצונך החופשי כי את בחורה. כשהם כבר מנקים, זה מסתיים בדרך כלל ברפרוף מהיר של איזה סמרטוט ריצפה מעופש על השביל הישיר בין החדר שלהם לאמבטיה, אחריו הם מופיעים בפתח חדרך בחיוך קורן מגאווה על הביצוע המרשים. (מוכר לנו המבט הזה, לא?)

5) לשכור דירה בתל אביב. במחיר בו ניתן לשכור דירת שלושה חדרים בבאר שבע, אתה שכרת חדר עלוב במרכז תל אביב. יופי. החלון היחיד פונה לקיר הבניין שממול, המזגן מקולקל כבר מאז שנכנסת וגילית עובש בין האריחים באמבטיה. השותפים אנטיפתים, ואתה מבין שבילית הרבה יותר בתל אביב כשגרת במרחק שעה וחצי נסיעה. איפה האקשן, הבלגן? אחרי שהתברר שאתה צריך לקחת משמרות כפולות במלצרות, כבר לא נשאר לך כח או זמן לצאת ולהתבליין,  או אפילו להביא סרט ב-DVD.

לפורום משתחררים
       
שתף    
כתבות נוספות
חו"ל ומילואים
רצים לשפר בגרויות ולא על חשבון הפיקדון והמענק?
רוצים ללמוד ומיד להתחיל לעבוד?
חיילים משוחררים
ציוד שיש להזדכות עליו עם השחרור מצה"ל
אנחנו לא אדישים
12
>
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
תגובות
1. נסחפתם
מאת:s       09/04/2010

שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.