שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  חיילים משתחררים   >>  מיזם חדש - מכינה לחיי האזרחות
דוא"ל
סיסמא
שכחת סיסמא? כניסה
הרשמה לאתר תאפשר לך
לכתוב בפורומים, לראות מי
מתגייס איתך ועוד!
מענק שיחרור
פיקדון אישי
עבודה מועדפת
מס הכנסה
ביטוח בריאות
ביטוח לאומי
דמי אבטלה
הכשרה מקצועית
מלגות לימודים
לוח דרושים
הטיול לחו"ל
פסיכומטרי
הודעות אחרונות:
מתחילה ללמוד במכללה למינהל
למפעל מיזרונים דרוש מחסנאי
דרוש עובד לחברת מנעולנים בקנדה
מתלבט מה ללמוד
רילקס מערכות שינה - חנות מזרנים
השלמת הכנסה בשעות הערב
גנרל מכונות משרד בע"מ - מדפסת אפסון
נחשף: אילו מקצועות הכי הכי שווה ללמוד אחרי צבא
קורס פסיכומטרי 50% הנחה לחיילים משוחררים!
עבודה באירופה!
 לפורום


מיזם חדש - מכינה לחיי האזרחות
מיזם חדש למשתחררים- עבודה, הכוונה וחיי קהילה
 

במרץ 2013 נפתחת המכינה הראשונה לחיי האזרחות בירוחם. מה זה אומר? חיי קהילה, מגורים, עבודה מועדפת, קורסים בנושאי אנגלית ופסיכומטרי, הכוונה אקדמית ותעסוקתית, ליוו והכל- חינם! נשמע טוב מידי? נכון! והכל מתוך אהבה רבה והערכה לחיילים המשוחררים

התכנית

תכנית המשתחררים היא תכנית חצי שנתית (מרץ-ספטמבר), המיועדת לפיתוח תמונת עתיד אקדמית, התיישבותית ותעסוקתית, עבור כ-20 חיילים וחיילות משוחררים מרקעים מגוונים, שעושים את הצעדים הראשונים שלהם באזרחות. שלב זה הינו צומת-דרכים של עיבוד החוויות מהשירות הצבאי, בחירה במסלול המשך ומעבר לחיים עצמאיים. החיילים המשוחררים במכינה יעבדו בעבודה מועדפת, ישתתפו בבית מדרש למנהיגות, ילמדו לימודים טרום-אקדמיים ויתנדבו בקהילה. השאיפה- לתת  את מיטב הכלים שיכולים לעזור לחייל משוחרר לצלוח את האתגרים האזרחיים הרבים שעומדים לפניו.

המקום

זה הולך לקרות בירוחם, עיירה קטנה ומיוחדת, הממוקמת בין המכתש הגדול לבין אגם ירוחם, במתחם צעיר וססגוני בו נמצאת התיישבות איילים ומתחם מגורים צעיר. המיזם מנוהל ע"י מרכז הצעירים בירוחם ותכנית דרך ארץ, בעלי ניסיון של שנים בתכניות רבות ומגוונות לצעירים לפני ואחרי הצבא.

אז מה יקרה שם?

עוגן ראשון – עבודה מועדפת.

"אנו מאמינים שלצד הלמידה ורכישת הכלים, החייל המשתחרר צריך לבסס את עצמו כלכלית ולהיות בוגר פרודוקטיבי לעצמו. כל חניך במכינה יעבוד בעבודה מועדפת באזור. אנו נעזור רבות במציאת מגוון עבודות אפשריות" , מספר ליאור בר, רכז התכנית.

עוגן שני – צמיחה אישית.

לחיילים המשוחררים יינתנו במהלך תקופת המכינה הכשרות שונות שאמורות להכין אותם לחיי האזרחות והאקדמיה בהמשך דרכם. ההכשרה תכלול הכוון תעסוקתי והכוון אקדמי, העצמה אישית תוך מתן דגש על אחריות אישית, מפגש עם מודלים לחיקוי, קורס פסיכומטרי וקורס אקדמי באנגלית. פעם בשבוע, הקבוצה תשתתף בבית מדרש לומד, שיעודד חשיבה, מנהיגות והגדרת זהות.

עוגן שלישי – חיי קהילה והתיישבות.

"אנו מאמינים שחיי קהילה טומנים בחובם פוטנציאל של חיי משמעות, שיכולים לעזור בהצמחת אזרח תורם ופעיל בקהילתו, בעל תודעה ציבורית מפותחת. הקבוצה תתגורר במתחם קרוונים שהוקם לצורך המכינה שהוא חלק ממתחם רחב יותר, הכולל את מתחם איילים של הסטודנטים ומתחם התיישבות צעירה בכדי לסמן ולהראות עתיד אפשרי כסטודנטים וכמתיישבים צעירים.  יש לנו את היכולת לתת לקבוצה את כל התמיכה הנדרשת עד לסיום תואר ראשון וביסוס בעבודה קבועה. לקבוצה יינתנו תשומות לפעילויות קבוצתיות וביניהם מספר שבתות משותפות. כמו כן, הקבוצה תתנדב במסגרות שונות בירוחם, ולכל אחד תהיה משפחה מאמצת מירוחם. במהלך התקופה שהקבוצה תשתתף בתוכנית, נקדם את נושא ההתיישבות בפריפריה בכלל ובנגב ובירוחם בפרט. הקבוצה תפגוש מודלים שונים של התיישבות, יערכו שיחות על כך ונטעם במעט חיי קהילה", מוסיף לפרט בר.

הבונוסים

חייל משוחרר שיגיע למכינה בירוחם לא זאת בלבד שיקבל את כל ההכוונים הדרושים, אלא יזכה לטעום טעימה מהחברה הישראלית בירוחם, שהיא פריפריה מדברית מקסימה המהווה כור היתוך מרתק של תרבויות. על הסיבות שהביאו להקמת המיזם המבורך, מסביר בר: "בנינו זאת בכדי להיות אטרקטיביים עבור כל חייל במדינה, בכדי לתת מוטיבציה למרכזי צעירים וגופים אחרים בארץ להקים כאלו מיזמים שלעניות דעתנו דרושים עד מאוד במדינה.  אנחנו עובדים כבר כחצי שנה על מנת לבנות את התכנית שתוכל להעניק לחיילים משוחררים באשר הם, את המעטפת הכי טובה שיכולנו לחשוב עליה לקראת האזרחות. כל זאת ללא תמורה וללא כוונת רווח כלשהו".

ליצירת קשר וקבלת פרטים נוספים, אנא שלחו קורות חיים לליאור בר, רכז התוכנית.

bohanal@gmail.com

שתף    
כתבות נוספות
כל היתרונות שבקבע – מניסיון מקצועי ועד רכב משלך
זה הזמן לאימון לחיים!
פסיכומטרי בזמן הצבא
כיצד להגיע לקריירה בתעשיית ההייטק?
כיצד למצוא טיסות זולות לחו"ל
כל מה שצריך לדעת על קריירה בבניית אתרים
1234
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.