שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  חיילים משתחררים   >>  חיפוש עבודה בעזרת חברות השמה
דוא"ל
סיסמא
שכחת סיסמא? כניסה
הרשמה לאתר תאפשר לך
לכתוב בפורומים, לראות מי
מתגייס איתך ועוד!
מענק שיחרור
פיקדון אישי
עבודה מועדפת
מס הכנסה
ביטוח בריאות
ביטוח לאומי
דמי אבטלה
הכשרה מקצועית
מלגות לימודים
לוח דרושים
הטיול לחו"ל
פסיכומטרי
הודעות אחרונות:
מתחילה ללמוד במכללה למינהל
למפעל מיזרונים דרוש מחסנאי
דרוש עובד לחברת מנעולנים בקנדה
מתלבט מה ללמוד
רילקס מערכות שינה - חנות מזרנים
השלמת הכנסה בשעות הערב
גנרל מכונות משרד בע"מ - מדפסת אפסון
נחשף: אילו מקצועות הכי הכי שווה ללמוד אחרי צבא
קורס פסיכומטרי 50% הנחה לחיילים משוחררים!
עבודה באירופה!
 לפורום


חיפוש עבודה בעזרת חברות השמה
חברות ההשמה עוזרות לך למצוא עבודה

 לחברת ההשמה יכולה להיות השפעה גדולה על הקריירה של מחפשי עבודה, בין אם הם חיילים משוחררים או סטודנטים שסיימו את לימודיהם. לחברה הנכונה יש תפקיד מרכזי בהשגת משרה מוצלחת ובטוחה. חברות השמה לא מתאימות עלולות להציב את מחפשי העבודה במקום תעסוקה שממש לא מתאים להם.

מומחים בנושא מציינים כי פגשו במהלך השנים חברות השמה רבות שנמצאות בשני הקצוות של ציר עולם התעסוקה, ורובן איפה שהוא באמצע. לאור התבוננות מומחים אלה הן ביתרונות שבקריירה מצליחה והן באומללות שהמגייס יכול לגרום למועסק, הם ממליצים למחפשי העבודה להתחשב בכמה נקודות מפתח שיסייעו להם למצוא חברות השמה מתאימות.

 נאמנות- כמו ברוב תחומי האינטראקציה האנושית, אמון, או היעדר אמון, יכול להיות גורם מכריע ליצירת מערכת יחסים אישית ומקצועית מוצלחת. אם אינכם חשים בפגישה הראשונה לפחות באינטואיציה כלשהי שמלמדת על מהימנות מהמגייס, מומלץ לכם לפנות למישהו אחר. בין האינדיקאטורים המרכזיים שצריך לחפש במגייס נכללים המאפיינים הבאים: מוניטין, ידע, עקביות, אתיקה והמלצות. אם התרשמתם באופן שלילי באחד מנושאים אלה, אל תבחרו בחברה זו. חשוב להכיר בעובדה המצערת שיש מגייסים שהם אומנים בהונאה. יש להימנע מלהתחבר לאנשים אלה גם אם הם צובעים את המשרה שימצאו לכם בצבעים וורודים. לבסוף, תמיד היו מודעים לכך שהמגייס, ולא חשוב עד כמה הוא יעיל, מקבל את כספו מהחברה המעסיקה, מה שיכול מאד להשפיע על האובייקטיביות שלו ולעיתים גם על רמת היושר שלו.

ידע- אם המגייס אינו מבין במה אתם עוסקים ובמה ולמה אתם רוצים לעסוק בהמשך, אל תבחרו לעבוד איתו כי אין לו את הכישורים לעזור לכם. מעבר לכישורים בסיסיים אלה, חשוב שהמגייס שבו תבחרו יהיה בעל ידע וקשרים בשטח שבו אתם מתמחים. משך הניסיון הוא לא בהכרח הגורם המכריע בבחירת
חברות השמה למרות שלמעסיקים יש נטייה להשתמש בניסיון כגורם עיקרי בבואם לבחור בעובד. בדרך כלל הניסיון הוא אכן גורם חשוב כי אנשי עסקים לא אתיים מפתחים עד מהרה מוניטין גרוע ואינם נשארים בעסקים זמן רב. אבל, ייתכן וחברה צעירה ואנרגטית עשויה לעבוד מאד מאד קשה למענכם כדי לרכוש לעצמה מוניטין טוב, בעוד שחברות וותיקות בעלות מוניטין רב, מתעייפות ונשחקות לפעמים (עבודה בתחום גיוס אנשים יכולה להיות עבודה ברמת לחץ גבוהה מאד) וייתכן ויקדישו רק מאמץ מינימאלי כדי לחפש לכם עבודה.

 רקורד חברת ההשמה- נסו לברר עד כמה החברה מוצלחת ביישום אנשים במשרות קרובות למה שאתם מחפשים. יש מגייסים מוצלחים מאד בשוק. זהו מידע חשוב מאד כשלעצמו, אבל אולי משרות אלה הן לא בתחום ההתמחות שלכם? עם זאת, למגייסים אלה יש לעיתים קרובות עמיתים לעיסוק שמכירים היטב את תחום העבודה שאתם מחפשים, ועבור דמי תיווך או סתם בשביל החברות המקצועית, יעזרו למצוא לכם עבודה. העברת קורות החיים שלכם לשותף אחר של החברה, יכולה להועיל לכם, עם זאת הקפידו שהמגייס יקבל את האישור שלכם מראש לפני העברת הפרטים שלכם לגורם אחר.

כימיה- כמו ברוב האינטראקציות האנושיות, הכימיה ביניכם לבין המגייסים חיונית מאד לבניית מערכת יחסים מספקת. למשל, אם אתם אנשים מאד רגועים שמעדיפים להתלבט רבות לפני כל החלטה, והמגייס הוא מאד אנרגטי, אולי הוא יהיה אגרסיבי מדי עבורכם, ולהיפך. 

מקור- כיום, כאשר אחוז גבוה מההיכרויות האישיות או החברתיות מתקיימות באינטרנט, הרשת יכולה להיות מקור עיקרי למציאת חברת השמה. בכל מקרה מומלץ לדבר עם לפחות 3 חברות ובשלב הבא לאחר שיקול דעת מעמיק לבחור לא יותר משתיים. אם אף אחת מהן לא תצליח למצוא לכם משרה, כדאי לחשוב לפנות לחברה אחרת.

  
שתף    
כתבות נוספות
כל היתרונות שבקבע – מניסיון מקצועי ועד רכב משלך
זה הזמן לאימון לחיים!
פסיכומטרי בזמן הצבא
כיצד להגיע לקריירה בתעשיית ההייטק?
כיצד למצוא טיסות זולות לחו"ל
כל מה שצריך לדעת על קריירה בבניית אתרים
1234
>
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
תגובות
1. ייעוץ משכנתאות מקצועי
מאת:אסנת       22/04/2014

שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.