שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  חיילים משתחררים   >>  פיקדון בהפרעה
דוא"ל
סיסמא
שכחת סיסמא? כניסה
הרשמה לאתר תאפשר לך
לכתוב בפורומים, לראות מי
מתגייס איתך ועוד!
מענק שיחרור
פיקדון אישי
עבודה מועדפת
מס הכנסה
ביטוח בריאות
ביטוח לאומי
דמי אבטלה
הכשרה מקצועית
מלגות לימודים
לוח דרושים
הטיול לחו"ל
פסיכומטרי
הודעות אחרונות:
מתחילה ללמוד במכללה למינהל
למפעל מיזרונים דרוש מחסנאי
דרוש עובד לחברת מנעולנים בקנדה
מתלבט מה ללמוד
רילקס מערכות שינה - חנות מזרנים
השלמת הכנסה בשעות הערב
גנרל מכונות משרד בע"מ - מדפסת אפסון
נחשף: אילו מקצועות הכי הכי שווה ללמוד אחרי צבא
קורס פסיכומטרי 50% הנחה לחיילים משוחררים!
עבודה באירופה!
 לפורום


פיקדון בהפרעה
אחרי שנתתם למדינה, המדינה נותנת לכם. קוראים לזה פיקדון, ואנחנו נסביר לכם איך להשתמש בו.

אופיר ארצי
חתונה לבנה

כשהשתחררתם, סיפרו לכם משהו על איזשהו פיקדון אישי שישוב ומחכה לכם. אמרו שיש כל מיני דברים שאפשר לעשות איתו, אבל בדיוק הזמנתם כרטיס טיסה למקסיקו, אז לא ממש לא הקשבתם. איך בדיוק אפשר לממש את כספי הפיקדון להם זכאי כל חייל משוחרר? הכירו את יוסף אינכסף, בנקאי רדום ומשעמם, שנפגש עם חמישה חיילים משוחררים ביום ארוך אחד. להלן סיפורם.

אדם א', נקרא לו ניר בר מוח, סיים שירות צבאי מלא בחיל החינוך, ותוך כדי החליט שהוא רוצה להשלים קצת בגרויות וללכת ללמוד מנהל עסקים באוניברסיטת בן גוריון. אבי הביא איתו תעודת זהות ושובר תשלום לאוניברסיטה, אבל השאיר את אישור הקבלה ללימודים שלו ממוגנט על המקרר ברוב גאווה. יוסף מסביר לו שהוא לא יכול לפרוע את כספי הפיקדון מבלי שיציג אישור לימודים ושולח אותו להביא. לניר, מסתבר, יש עוד הרבה ללמוד. מזל שנרשם ללימודים.

אדם ב', שייקרא אבי בוסטוב, השתחרר מחיל התותחנים וסוף סוף מרגיש שהוא יכול להגשים חלום ילדות ולפתוח חנות לכפתורים ופרחים. רמי מציג בגאווה ליוסף את תעודת העוסק המורשה שברשותו ואישור על פתיחת תיק במס הכנסה. הוא קצת נבהל שיוסף מבקש ממנו חוזה או מסמך משפטי שמעיד על בעלות עסק, אבל מיד שולף מתיק הג'יימס בונד החדש שקנה אתמול את חוזה השכירות של החנות שלו ואישור על תשלום ארנונה עסקית. יוסף מאשר את הבקשה ומזרים את הכספים לחשבון.

אדם ג', שרית הינומה, לא יכלה עוד להתאפק וחודש לאחר שהשתחררה התחתנה עם אהוב ליבה והחבר מתקופת התיכון, אסי תיתאות. שרית התעקשה על חתונה מפוארת בספארי ברמת גן וירח דבש בקניה, מה שהכניס את הזוג הטרי לחובות לא קטנים, שהיא מקווה שהפקדון הצבאי יוכל קצת לכסות. שרית מוציאה תעודת זהות מעודכנת ואישור ממרשם האוכלוסין של משרד הפנים, יוסף מעביר לה את הכסף לחשבון, לוחץ את ידה ומאחל לה בהצלחה.

חדר משלך
לאדם ד', אביעד יכולבד, נמאס לגור עם ההורים ומיד שהשתחרר משירות קל"ב בקריה, החליט לקנות דירה ביפו ולעבוד בתור דייג של דגי סלמון. הוא שולף ליוסף חוזה חתום לרכישת דירה, אישור טאבו המוכיח בעלות אותו הוציא בעירייה, וצנצנת דג מלוח שכבש בעצמו, שיטעם. יוסף מחזיר לו חזרה את האישורים, מוסיף לו את סכום הפיקדון לחשבון ושומר לעצמו את הצנצנת. אשתו מתה על דגים.

אדם ה', נינט טייב, השתחררה לפני כשנתיים משירות צבאי מלא כמש"קית תחזוקה, ומאז נמצאת במצוקה פיננסית לא קלה. היא פונה ליוסף ושואלת מה ניתן לעשות כדי לשחרר את כספי הפיקדון המגיעים לה, ויפה שעה אחת קודם. יוסף שואל אותה אם נרשמה ללימודים או הכשרה מקצועית כלשהיא, רכשה דירה, פתחה עסק או התחתנה בזמן האחרון, היא משיבה בשלילה, כמובן.

הוא מסביר לה שכספי הפיקדון, כל עוד לא נוצלו לפני, עומדים במלואם לרשות כל חייל משוחרר בתום חמש שנים מתאריך השחרור, ללא שום תנאים ומגבלות. נינט נושמת לרווחה ומבטיחה שתשוב, אם כך, בעוד שלוש שנים. יוסף מוסיף ומזהיר כי לאחר שעברו חמש השנים מן השחרור, לרשותה תקופה של שנתיים בלבד למשיכת כספי הפיקדון, משום שבתום שבע שנים מתאריך השחרור מבוטלת הזכאות ונמחקת יתרת הפקדון שלא נוצלה. ואז הוא מבקש ממנה חתימה. לאשתו.

בואו לפורום משתחררים
          
שתף    
כתבות נוספות
כל היתרונות שבקבע – מניסיון מקצועי ועד רכב משלך
זה הזמן לאימון לחיים!
פסיכומטרי בזמן הצבא
כיצד להגיע לקריירה בתעשיית ההייטק?
כיצד למצוא טיסות זולות לחו"ל
כל מה שצריך לדעת על קריירה בבניית אתרים
1234
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.