שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  חיילים משתחררים   >>  כל העם במילואים
דוא"ל
סיסמא
שכחת סיסמא? כניסה
הרשמה לאתר תאפשר לך
לכתוב בפורומים, לראות מי
מתגייס איתך ועוד!
מענק שיחרור
פיקדון אישי
עבודה מועדפת
מס הכנסה
ביטוח בריאות
ביטוח לאומי
דמי אבטלה
הכשרה מקצועית
מלגות לימודים
לוח דרושים
הטיול לחו"ל
פסיכומטרי
הודעות אחרונות:
מתחילה ללמוד במכללה למינהל
למפעל מיזרונים דרוש מחסנאי
דרוש עובד לחברת מנעולנים בקנדה
מתלבט מה ללמוד
רילקס מערכות שינה - חנות מזרנים
השלמת הכנסה בשעות הערב
גנרל מכונות משרד בע"מ - מדפסת אפסון
נחשף: אילו מקצועות הכי הכי שווה ללמוד אחרי צבא
קורס פסיכומטרי 50% הנחה לחיילים משוחררים!
עבודה באירופה!
 לפורום


כל העם במילואים
חשבתם שהצבא הניח לכם, אבל עכשיו אתם צריכים לעשות מילואים. אמיתי זיו אומר שזה לא כל כך נורא.

אמיתי זיו
שים את הראש
בצבא יש אמרה ותיקה: הצבא הסדיר הוא רק הטירונות של הצבא האמיתי– המילואים. זה נכון. אולי אתה לא יודע, אבל ביום המאושר, ברגע שאתה מניח את הרגל מחוץ לבקו"ם, אתה כבר משובץ ליחידת מילואים. מכאן והלאה אתה צפוי לעשות כ- 25 ימי מילואים בשנה, כל שנה עד גיל 45. כן, כל שנה. תתחילו להתרגל לרעיון.

השביזות במילואים היא שאתה אף פעם לא יודע מתי זה יגיע, אבל זה תמיד מגיע בזמן לא טוב. אם אתה סטודנט זה תמיד בא בתקופת הבחינות, אם אתה שכיר זה תמיד בא בתקופת הלחץ. מין חוק טבע שכזה. ואז פתאום, באמצע החיים אתה צריך להפסיק הכול, לשים עלייך מדים ולנסוע לעשות שמירות באיזה ישוב נידח בשומרון או לרדוף אחרי חזירים בבט"שית מסריחה ברמת הגולן.

זה הבאסה במילואים, אבל חוץ מזה יש לא מעט סיבות להיות מבסוט כשהמעטפה החומה מגיעה הביתה. הסיבה הכי חשובה היא החבר'ה. אין כמו החבר'ה של המילואים- כל הנצנצנים והגימליסטים והקב"ניסטים שאתה מכיר מהסדיר לא עושים מילואים, מה שמשאיר רק את החבר'ה הטובים. במילואים אף אחד לא טוחן אותך בעמדה.

מובטלים מרוויחים

אומנם גם במילואים כולם עדיין עייפים ורעבים וחרמנים אבל לפחות האוכלוסייה מגוונת. אחד בכיר בהיי-טק, שני חשפן ושלישי מגיע מאוסטרליה פעם בשנה רק כדי לעשות מילואים- אף פעם לא משעמם. לפעמים אתה מוצא את עצמך במחסום אחד עם ד"ר לפילוסופיה, בליין תל אביבי ודוס מבני ברק. לפעמים השיחות הן על משמעות הקיום, אבל לרוב פשוט מדברים על זיונים. יש דברים שלא משתנים. במילואים גם אין דיסטנס. המפקדים והקצינים הם בדיוק באותו סרט כמוך, גם להם אין זין לכלום, גם הם רוצים לעשות כמה שפחות ולחזור הביתה בשלום, אף אחד לא מציק לך על גילוח או החרשת מימיה.

מבחינה כלכלית המילואים שונים לגמרי מהסדיר. משלמים לך בדיוק כמו שאתה מרוויח בעבודה האזרחית שלך, כך שאין נזק. מובטלים אפילו יוצאים מורווחים מכל הסיפור, גם כי הם מקבלים שכר מינימום על כל יום מילואים וגם כי הרבה פעמיים מוצאים עבודה דרך החבר'ה. אתם יודעים איך זה– תמיד יש מישהו שמכיר משהו.

עוד פלוס גדול במילואים הוא הניתוק: המילואים מאפשרים לך לשכוח לגמרי מכל הצרות של היום יום, מהחשבונות, מהבוס בעבודה, מהשטויות של האישה, ממנהל הבנק ומכל השאר. כשתל אביב כולה בוץ ופקקים, מה יותר טוב מאשר מוצב שכוח על גבול מצרים? לכן זה לא מפתיע שיש את אלה שבגיל 45 מקבלים את מכתב השחרור אבל ממשיכים להתנדב עוד שנה ועוד שנה. כן צבא לא צבא, תן לשים את הראש על איזו דיונה.

בואו לפורום מדריך למשתחרר
 
     
שתף    
כתבות נוספות
כל היתרונות שבקבע – מניסיון מקצועי ועד רכב משלך
זה הזמן לאימון לחיים!
פסיכומטרי בזמן הצבא
כיצד להגיע לקריירה בתעשיית ההייטק?
כיצד למצוא טיסות זולות לחו"ל
כל מה שצריך לדעת על קריירה בבניית אתרים
1234
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.