שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  חיילים סדירניקים   >>  משמעת בצבא
דוא"ל
סיסמא
שכחת סיסמא? כניסה
הרשמה לאתר תאפשר לך
לכתוב בפורומים, לראות מי
מתגייס איתך ועוד!
הרשמה

משפטים צה''ליים משפטים צה''ליים
עדיף להיות שערה במנוש, מאשר בחיל החימוש
צנחנים חושבים ואז מסתערים, גולני מסתערים ואז חושבים, גבעתי חושבים שהם מסתערים ולנח"ל יש להקה טובה
את הדיסקית שלך עשו מפחית שזרקתי בבקו
ביסל"מח-כאן מתחיל הדירבוק של המחר...
עננו,שישרף כל ביסלמ"ח,עננו
הוסף משלך
פורום חיילים פורום חיילים
הודעות אחרונות:
משהו קצת להצחיק את החיילים שפה
מחפשים עבודה בזמן השירות?[=
לינקים למוצרים לחיילים באלי אקספרס
איך הרווחתי כסף אחרי השחרור
מה אתם אומרים על זה
אהלן,
התיקים הכי יפים לחיילות
סוף סוף התחלתי לעשות כסף נורמלי תוך כדי השירות!
For Sale Apple iPhone X
קורקינט חשמלי בקריה
 לפורום


משמעת בצבא
חלוץ נטפל דווקא למשמעת הג'ובניקים. מה עם כל הקרביים שלא שמים זין על החוק?

אלון שינברג
משמעת בצבא
צילום: דובר צה"ל
עוד לפני שהתיישב על כסא הרמטכ"ל, החליט חלוץ שהמשמעת בצה"ל ממש לא נראית לו. כנראה שממרום כסא הטייסים שאנחנו וקודמיו לא ראינו, המצב נורא עד כדי כך שבמטכ"ל מתארים כיום את המשמעת כקטסטרופה עולמית. הכי קל לתקוף את ההחלטה ולטעון "עזבו אותנו באמא שלכם, אנחנו חיילים מסכנים". אבל אין לי ספק שהרמטכ"ל צודק בחלק מהטענות, שאם הגענו למצב שחיילים מאיימים על מפקדיהם ועושים מה שברוחם, יש נגד מה לפעול. ופה מגיע ה'אבל' הגדול. במקום לאכוף את חוקי המשמעת, החליטו לצאת למלחמה בשטויות, בדיגום, בכפתור של החולצה שלא נרכס ובכומתה שתהיה על הראש.
 
כחלק מהמדיניות החדשה, הוחלט להציף את בסיסי ה"ג'ובניקים" (ובמילים אחרות, הקריה\תל השומר\צריפין) בשוטרים צבאיים. "השוטרים הצבאיים הולכים לטרוף אותם", אמר קצין בכיר במטכ"ל לעיתונות, "בניגוד ללוחמים, החיילים שם לא יודעים מה זו משמעת". מעניין מתי אותו קצין פלצן עמד בתחנה מרכזית לאחרונה (כי הוא בטח רגיל לנהג בוס משלו). דווקא חיילי הקריה, שרגילים כבר לכל מבצעי המלביש מדי שבוע נחשבים לחיילים ממושמעים לעומת החיילים בבסיסים ברחבי הארץ. כך שמוזר לשמוע שדווקא הם על הכוונת.
 
מה עם כל חיילי הקרבי ששמים זין על החוקים, חוזרים בחמישי הביתה עם חולצות בחוץ, מדי ב', ללא דרגות, לא מגולחים, ולא חסרות דוגמאות נוספות, בטענה ש"חזרנו מהשטח, אין לנו זין". מישהו שכח את כל המקרים בהם מ”צ (משטרה צבאית) חטפו מכות ואיומים מחיילים קרבים על שהעיזו בכלל לפנות אליהם? או את הפחד של חיילי מ”צ בכלל להתקרב לחיילים קרביים ולהעיר להם, מחשש שיגמרו עם פנס בעין? אבל לרמטכ"ל קל לצאת נגד הטרף הקל, זה נראה טוב בכותרות.
 
באמת סליחה, חלוץ, שיש לנו טענות. הג'ובניקים של הקריה שהעיזו לא להתגלח יום אחד באמת אשמים בכל. בגללם בפלוגות גבעתי זורקים רימון עשן לחדר של המ"פ כי העיז לצאת למלחמה נגד תופעת הצעירים. בגללם חיילי גולני מסרבים לצאת לפעולות אם לא יעמדו בדרישותיהם.  וואלה, צודק.
 
ועוד משהו קטן. קצין המשטרה הצבאית הראשי הקודם, תא"ל מיקי בראל, החליט כשנכנס לתפקיד שהמשטרה הצבאית חייבת לעבור שינוי תדמית. החיל הפך לאימת החיילים ואפילו חייליו מתביישים בשירותם בתפקיד עד שהם מורידים את הכומתה הכחולה בסוף היום ואפילו מנסים להתאבד בטירונות, רק כדי לצאת מהתפקיד. תפקיד השוטרים, האמין בראל, אינו לתת תלונה לחייל ששכח להתגלח יום אחד, או לא רכס כפתור, אפשר להסתפק בהערה לפעם הבאה ולהשקיע את המאמץ בעבריינים הכבדים ובכלל – בפשיעה בצה"ל. אך עכשיו, מתוגברים מחדש כוחות השיטור ומתודרכים שלא לוותר. מיום ראשון האחרון בבסיס הקריה הם הפכו להיות מטרד לכל חייל ששכח את הדיסקית בבית ונשלח מיד למשפט כאילו הוא מינימום רצח או אנס. ברוצחים ובאנסים האמיתיים חלוץ כנראה יטפל מאוחר יותר.
 
        
שתף    
כתבות נוספות
הופעות ואירועים מומלצים
צה"ל לא אוהב כיפת יהודה סעדו
חקירה כושלת
הרמטכ"ל מתקשח
צה"ל בחדשות
הדפוק הזה עושה לך טוב
12345
> > > > > > > > > >
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
תגובות
10. this should help out with the website
מאת:User Savior       12/11/2016

9. View this
מאת:ViewCounter       12/11/2016

8. Love ISrael!
מאת:GoodGuy       12/11/2016

7. GEYTdFiVJHMEhiBsW
מאת:lhlnij       08/12/2011

6. GEYTdFiVJHMEhiBsW
מאת:lhlnij       08/12/2011

5. אין לך בושה?..?
מאת:קוקי       14/03/2009

4. מ"צ לא זונות!!!
מאת:אדוה       09/04/2007

3. אתה טועה לגמרי
מאת:אלעד       27/12/2006

2. כל המ''צ זונות !
מאת:דימה       02/05/2006

1. קוקית את חתיכת סתומה..
מאת:טל       20/04/2006

שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.
אודות תודות כתוב לנו תנאי שימוש פרסום דרושים קישורים חיפוש באתר הפוך לדף הבית