שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  חיילים סדירניקים   >>  סינדרום השיר המזכיר
דוא"ל
סיסמא
שכחת סיסמא? כניסה
הרשמה לאתר תאפשר לך
לכתוב בפורומים, לראות מי
מתגייס איתך ועוד!
משפטים צה''ליים משפטים צה''ליים
עדיף להיות שערה במנוש, מאשר בחיל החימוש
צנחנים חושבים ואז מסתערים, גולני מסתערים ואז חושבים, גבעתי חושבים שהם מסתערים ולנח"ל יש להקה טובה
את הדיסקית שלך עשו מפחית שזרקתי בבקו
ביסל"מח-כאן מתחיל הדירבוק של המחר...
עננו,שישרף כל ביסלמ"ח,עננו
הוסף משלך
פורום חיילים פורום חיילים
הודעות אחרונות:
קורס בחימוש
מעוניינת לעבור בסיס אבל להשאר באותו תפקיד
גימלים
תומך לחימה ביחידות הקומנדו
משהו קצת להצחיק את החיילים שפה
מחפשים עבודה בזמן השירות?[=
לינקים למוצרים לחיילים באלי אקספרס
איך הרווחתי כסף אחרי השחרור
מה אתם אומרים על זה
אהלן,
 לפורום


סינדרום השיר המזכיר
התופעה שעלולה להחריב כל שיר מעולה שהושמע בדרך לצבא

בני כהן
קלאסיקות כמו מדונה- לשמוע חופשי

שירים מסוימים יכולים לבנות או להרוס מצב רוח, להכניס או להוציא מדיכאון, להזכיר בחורה מסוימת או רס"ר נבלה, יום כיף בטבריה או תורנות מטבח בשיבטה. התופעה הזו, הידועה במדע כסינדרום השיר המזכיר, יכולה לרומם שירים דלוחים למדי שמזלם הטוב שזר אותם בנקודה משמחת במיוחד בביוגרפיה הפרטית שלכם. היא גם יכולה להחריב כל סיכוי ששיר מעולה שאתרע מזלו להיות משודר באוטובוס בדרך לצבא יתחבב עליכם. לכן, מי שהמוסיקה היא מרכיב משמעותי בחייו ולוקה בסינדרום השיר המזכיר, חייב לקחת אותו בחשבון בזמן השירות ולהתכונן בהתאם. ממרומי קשישותי הא לכם צרור עצות מועילות. זכרו, הוראות אלה נכתבו בדם.

לא לשמוע קלאסיקות בראשית השירות: ארבע שנים תמימות כל השמעה של 'החומה' החזירה אותי לצוות קופיפי המטבח שרדו בי ללא רחם בטירונות. כל שיר של נושאי המגבעת צובע לי את האופק בצהוב חול ומחזיר אותי לנסיעת האוטובוס האינסופית לבסיס הטירונות שלי.
 
להביא יותר מדיסק אחד: רוברט סמית' מהקיור בטח לא יודע את זה אבל רעמת השיער הבלתי אפשרית שלו מתקשרת אצלי ישירות למדריך אביעד, למבחני טיפול בפצוע בודד ולאוכל רע. במהלך קורס החובשים שלי הרסתי את הדיסקמן, מה שהוציא ממחסני החירום את הווקמן, מין מכשיר שדוחפים אליו קלטות והוא בתמורה משמיע קול. הקלטת היחידה שעוד הצלחתי למצוא היתה אוסף של הקיור שהתנגן שוב ושוב עד שהפך לפסקול הרישמי של הקורס.
 
לא לשמוע אמנים אנטי ממסדיים לפני הגיוס: לסינדרום השיר המזכיר יש ווריאציה מסוכנת בשם 'השיר המשפיע'. חודשיים לפני הגיוס השגתי דיסק של ה'סאבווי סאקרס'. אפשר לדמיין את ההשפעה של שירים כמו 'חרא מדינה' ו'מניאק' (שכולל תיאור מחמיא במיוחד של מפקדו של הזמר המסתיים בדקירתו) על התפיסה שלי את הצבא. אחרי שנים של חינוך מוזיקלי אנטי ממסדי מצאתי את עצמי עונד תגים וסיכות, מהלל טנקים בזעקות אינדיאניות, שואג סיסמאות מתלהמות ומצדיע פעמיים ביום לחתיכת עץ עם סמל של קקטוס שהזכיר נורא את קשקשתא. הדיסוננס לא היה קל לעיכול וגם לא מומלץ. לכן אני ממליץ חודשיים לפני הגיוס, שלוש פעמים ביום אחרי האוכל, לשמוע מדונה, CHEMICAL BROTHERS, צביקה פיק ועוד אמנים חביבים שלא ישאירו חותם על חייכם. אם אתם בונים על קריירה צבאית אפשר לבקש מההורים את אלבומי הלהקות הצבאיות למיניהם. רוצים להיות חובשים? הנעימו את זמנכם עם 'בלדה לחובש' של הראל סקעת. רוצים לחסל בממוקד? זמרו עם יעקב טרנר ולהקת חיל האויר 'יש לי כנפיים'.
 
       
שתף    
כתבות נוספות
חיסון הגרדסיל לחיילות צה"ל
יחידת ימ"ס
קצונה מתנדבת
חיסונים לחיילות ונשות קבע בביקורופא
משפט צבאי
טקס צבאי
12345678910הבא
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.