שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  חיילים סדירניקים   >>  טובעים במספרים
דוא"ל
סיסמא
שכחת סיסמא? כניסה
הרשמה לאתר תאפשר לך
לכתוב בפורומים, לראות מי
מתגייס איתך ועוד!
משפטים צה''ליים משפטים צה''ליים
עדיף להיות שערה במנוש, מאשר בחיל החימוש
צנחנים חושבים ואז מסתערים, גולני מסתערים ואז חושבים, גבעתי חושבים שהם מסתערים ולנח"ל יש להקה טובה
את הדיסקית שלך עשו מפחית שזרקתי בבקו
ביסל"מח-כאן מתחיל הדירבוק של המחר...
עננו,שישרף כל ביסלמ"ח,עננו
הוסף משלך
פורום חיילים פורום חיילים
הודעות אחרונות:
קורס בחימוש
מעוניינת לעבור בסיס אבל להשאר באותו תפקיד
גימלים
תומך לחימה ביחידות הקומנדו
משהו קצת להצחיק את החיילים שפה
מחפשים עבודה בזמן השירות?[=
לינקים למוצרים לחיילים באלי אקספרס
איך הרווחתי כסף אחרי השחרור
מה אתם אומרים על זה
אהלן,
 לפורום


טובעים במספרים
בצה"ל יש מאגר ענק של טפסים והגיע הזמן שתתחילו להבין איך הם יכולים לעזור לכם. טופסולוגיה- מדריך למתחילים

אופיר ארצי

זה לא נגמר!
הצבא צועד על קיבתו? יותר נכון, על הטופס החתום שמזכיר לו שהוא רעב. הבירוקרטיה הצה"לית יכולה להיות מתסכלת ובלתי מובנת, במיוחד אם אתם מתגייסים טריים. הנה כמה מספרים של טפסים חיוביים שכדאי לכם להכיר.
 
טופס 55– בקשת מעבר ליחידה אחרת. אם הציבו אתכם באמצע שום מקום, שנות אור מהבית ועם החייל הכי מעצבן מהטירונות, ואתם חולמים על מקום טוב יותר מעבר לקשת, בסיס בו האוכל טוב, האנשים יפים ויין הפטישים זורם כמים– מלאו את הטופס הזה והתפללו לרחמי הרמטכ"ל. רצוי להצטייד בבעיות ת"ש חמורות מבעוד מועד, או הוכחה חותכת על קיומה של מזימה כלל בסיסית לאמלל את חייכם. ובכל מקרה, התמקמו בינתיים בנחת. זה עלול לקחת המון, המון זמן.
 
טופס 102– מסדר חולים. הראש כואב? החום עולה? עצם הפז"ם מעקצצת? בקשו טופס כזה, מלאו אותו באדיקות וזכיתם בביקור חינם במרפאה. ללא ספק תיתקלו בחדר ההמתנה בתור שלם של חיילים שחולמים על דבר אחד בלבד- טופס 102, מלא חתום בחתימת רופא. שכן גדולתו האמיתית של הטופס מצויה בפוטנציאל הרב שהוא טומן בחובו. 

על טופס שכזה עשוי הרופא הבודק אתכם למלא את מספר הגימלים (ימי המחלה) שהוא רושם לכם, ובמקרים גורליים במיוחד- את פרטי הפטור שהוא מעניק לכם מתורנות מעיקה כזו או אחרת. ולא רחוק היום בו תגלו על קיומה של תנועת מחתרת בקרב חיילי צה"ל שמעבירה עצות מפה לאוזן בנוגע להוצאת הגימלים הנכספים. הכול, כאמור, מתחיל ונגמר בטופס 102.
 
טופס 103– הפניה לרופא מומחה, שלרוב משמעותה יום של חופש. כל  עוד אין לכם בעיה רפואית של ממש, כמובן. תוכלו לקבוע לעצמכם תור לאמצע היום, לטייל ברחבי הארץ בחיפושים אחר המרפאה הצבאית המבוקשת, לדגום את כל הקיוסקים שבדרך ולמרוח את הזמן באופן כללי עד שיהיה מאוחר מדי לחזור לבסיס. אל תשכחו רק להחזיר את הטופס חזרה לרופא השולח, כי מאוד מקפידים בצבא.
 
טופס 871- המלצה להעלאה בדרגה. צעד נוסף בדרך לשחרור, אבן דרך חשובה על ציר הפז"ם שלכם שמשמעותה התכלסית העיקרית, בדרך כלל, היא הפחתה מסוימת בכמות התורנויות, עלייה סמלית (מאוד) בשכר שלכם, ושעות עבודה נוספות לאמא מול מכונת התפירה.
 
טופס 807– תעודת הערכה לחייל המשתחרר. אם נמצא בידכם טופס כזה ששמכם מתנוסס עליו– זהו, סיימתם. תרועת חצוצרות, הללויה, ברכת הגומל ויאללה הביתה, ברוכים הבאים לשארית חייכם.
 
טופס 830, 831, 7051  – מספר טפסים שמשמעותם אחת: תעודת פטור משירות ביטחון בין אם מטעמי מצפון, הווי משפחתי דתי או אי כשרות לשירות. זוהי דרך נוספת לסיים את שירותכם הצבאי, פחות מקובלת אמנם מטופס 807 (ראו סעיף קודם), אבל אפקטיבית באותה המידה. מלש"בים מוכשרים במיוחד ישימו את ידיהם על טופס כזה מיד עם קבלת הצו הראשון, אחרים יכולים להתמהמה אבל הדעה הרווחת גורסת שאין לא יכול, יש לא רוצה, וכידוע - אין דבר העומד בפני הרצון.

צריכים טפסים? כנסו לטפסיאדה של שבוז

           
שתף    
כתבות נוספות
חיסון הגרדסיל לחיילות צה"ל
יחידת ימ"ס
קצונה מתנדבת
חיסונים לחיילות ונשות קבע בביקורופא
משפט צבאי
טקס צבאי
12345678910הבא
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.