שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  חיילים סדירניקים   >>  מקצועות צבאיים שאין, וחבל
דוא"ל
סיסמא
שכחת סיסמא? כניסה
הרשמה לאתר תאפשר לך
לכתוב בפורומים, לראות מי
מתגייס איתך ועוד!
משפטים צה''ליים משפטים צה''ליים
עדיף להיות שערה במנוש, מאשר בחיל החימוש
צנחנים חושבים ואז מסתערים, גולני מסתערים ואז חושבים, גבעתי חושבים שהם מסתערים ולנח"ל יש להקה טובה
את הדיסקית שלך עשו מפחית שזרקתי בבקו
ביסל"מח-כאן מתחיל הדירבוק של המחר...
עננו,שישרף כל ביסלמ"ח,עננו
הוסף משלך
פורום חיילים פורום חיילים
הודעות אחרונות:
קורס בחימוש
מעוניינת לעבור בסיס אבל להשאר באותו תפקיד
גימלים
תומך לחימה ביחידות הקומנדו
משהו קצת להצחיק את החיילים שפה
מחפשים עבודה בזמן השירות?[=
לינקים למוצרים לחיילים באלי אקספרס
איך הרווחתי כסף אחרי השחרור
מה אתם אומרים על זה
אהלן,
 לפורום


מקצועות צבאיים שאין, וחבל
הכנו לכם רשימה של תפקידים שהיו יכולים להפוך את הצבא למקום פחות מעיק. דן חלוץ, לעיונך!

דפנה פינקלשטיין
מש
האם יצא לכם אי פעם בצבא לעקם את אפכם מול ארוחת הצהריים? האם חיפשתם מישהו שיחליף אתכם בשמירה ואף אחד לא הסכים? האם התקפלתם על מיטת המתכת שלכם בבכי, וייחלתם: רק להיות בבית? אם צה"ל ישקיע ולו מעט כוח אדם בתפקידים הבאים, זה ימנע לכם כמה בעיות מרכזיות, וגם יעשה את השירות הצבאי הרבה פחות אפור ומשעמם.
 
מש"קית משאלות

מש"קיות ת"ש הן ניסיון עלוב לרומם את רוחם של החיילים. וואו, איזה יופי, אז תשיגי לי אישור עבודה. מי בכלל רוצה לעבוד? מי שבאמת תשפר את איכות השירות הצבאי היא מש"קית המשאלות. במקום M-16,מש"קית המשאלות תקבל עם תחילת השירות שרביט ורוד ופרוותי. לכל חייל בתקופת שירותו תהיינה מוקצבות שלוש משאלות, ומש"קית המשאלות תמצא דרך למלא אותן עבורו.

פראייר צבאי

הפראייר הצבאי, מקצוע מספר אפס-אפס-אפס, מתגייס כדי להיות תולעת נרצעת לרגלי בני יחידתו. הפראייר נועד שיסנג'רו אותו לכל משימה שחבריו עסוקים מכדי לבצע. הוא מחויב לסגור שבת ולבצע את התורנות של חבר שלו, לתייק מסמכים של כל מי שמבקש, לרוקן פחי זבל, לנקות שירותים, להתחנף ולהתרפס בפני כל דורש. הפראייר הצבאי חיוני מאוד כדי לשמור על לכידותה של כל יחידה: הוא מונע מחברים לסנג'ר זה את זה, להיעלב ולהתווכח, שהרי אם קושי עומד בפניהם– תמיד יש למי לפנות שיעשה את העבודה במקומם.
 
דילר בסיסי

דילר בסיסי
לשכתו של הדילר היא חדר מואפל, אפוף עשן סיגריות, ובמרכזו שולחן לבד ירוק גדול. הדילר הבסיסי יועיל לכל בסיס כמו שמפעל הפיס מועיל למדינתנו. החיילים המיואשים ממשכורתם הצבאית ייגשו בזמנם הפנוי להמר בלשכת הדילר, ובמקום להכפיל את המשכורת, יפסידו את כולה. רווח נקי לצה"ל!
 
מבקר מזון

חייל מפונק ואנין טעם המטייל בין הבסיסים בארץ, טועם ארוחה מכל חדר אוכל, ומפרסם את ממצאיו המעליבים ברבים עם ציון ומטרות לשיפור. מבקר המזון ידע להבחין בלוף המוסתר תחת ציפוי פריך, בפטל מתוק יותר או פחות מדי, בתיבול אקזוטי של סלטים על ידי קליפות לימון שלמות שנלעסות ברוב גועל, ויוריד נקודות על כל אחד מהמחדלים האלה. המבקר, בגיבויה של יחידת הטפת המוסר המיוחדת, ינזוף בטבחים הצבאיים ובעובדי חדר האוכל, עד לשיפור משמעותי של הארוחות.

מלטפת קרבית

חיילת חייכנית, עדינה ואדיבה, שדואגת לטיפול אישי לכל חייל וחייל. במסגרת שירותה עליה ללטף, להרגיע ולשפר את מצב רוחם של חיילים קרביים ביחידות התנדבותיות, שחוזרים משדה הקרב כשהם תשושים וכואבים. מלטפות קרביות יוכלו למנוע ולשכך הלם קרב, להגביר את יעילותם של החיילים, ולקדם התנדבות ליחידות מובחרות וחשובות אלה.
לפני השירות, עוברת המיועדות לתפקיד קורס בטכניקות מסאז'. חיל הליטוף יוצא דופן משאר החילות. הבי"ת ב"מדי בי"ת" של החיל, מבטאת "ביקיני", לשם שינוי.

 
אמא פלוגתית

האמא הפלוגתית היא חיילת ממוצא פולני, שתועסק בבסיסי טירונות ואימון מתקדם של יחידות קרביות. היא תדאג לחיילים שיסיימו את כל האוכל מהצלחת, שילבשו סוודר וגם מעיל כשקר, ותכסה אותם בלילות הגשומים עם עוד סקביאס. האמא הפלוגתית היא כלי עזר חשוב להתאקלמות הקרביים החדשים, שצריכים להתרגל לסגור שבועות על גבי שבועות ברציפות. היא תקל על השוקיזם ותנחם את החיילים כשהמ"כ הרשע נוזף בהם, ואף תתעקש לצעוק עליו: "ככה אתה מתייחס אל הבן שלי?! אתה לא יכול לצפות ממנו למאמץ פיזי כזה! הוא ילד מאוד עדין, שתדע לך! תתבייש"!

יש מקצועות אחרים שאתם רוצים לראות בצה"ל? כתבו לנו לכאן.
 

בואו לפורום הווי סדיר
       
שתף    
כתבות נוספות
חיסון הגרדסיל לחיילות צה"ל
יחידת ימ"ס
קצונה מתנדבת
חיסונים לחיילות ונשות קבע בביקורופא
משפט צבאי
טקס צבאי
12345678910הבא
>
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
תגובות
1. חחחח חזק ביותר!!!
מאת:ניר       21/09/2008

שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.