שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  חיילים משתחררים   >>  משחקי קלפים
דוא"ל
סיסמא
שכחת סיסמא? כניסה
הרשמה לאתר תאפשר לך
לכתוב בפורומים, לראות מי
מתגייס איתך ועוד!
מענק שיחרור
פיקדון אישי
עבודה מועדפת
מס הכנסה
ביטוח בריאות
ביטוח לאומי
דמי אבטלה
הכשרה מקצועית
מלגות לימודים
לוח דרושים
הטיול לחו"ל
פסיכומטרי
הודעות אחרונות:
מתחילה ללמוד במכללה למינהל
למפעל מיזרונים דרוש מחסנאי
דרוש עובד לחברת מנעולנים בקנדה
מתלבט מה ללמוד
רילקס מערכות שינה - חנות מזרנים
השלמת הכנסה בשעות הערב
גנרל מכונות משרד בע"מ - מדפסת אפסון
נחשף: אילו מקצועות הכי הכי שווה ללמוד אחרי צבא
קורס פסיכומטרי 50% הנחה לחיילים משוחררים!
עבודה באירופה!
 לפורום


משחקי קלפים
אם אתם תרמילאים רציניים - תבואו עם ידע מוקדם במשחקי קלפים. ואם אין לכם - תוכלו לרכוש אותו כאן

ניר ליברך
משחקי קלפים
יניב ואני
אני זוכר היטב את הלילה הראשון בטיול שלי לדרום אמריקה. זה היה באריאל דה-אג'ודה בברזיל, עיירת חוף קטנה עם המוני תיירים, והמון גשם. למעשה, התחיל לרדת גשם שעות ספורות אחרי שהגעתי לשם, ולא הפסיק למשך שלושת הימים הקרובים. איך אני עומד לחגוג ככה את הקרנבל? חשבתי לעצמי בעודי יושב במרפסת החדר הקטן שלי, ובוהה בטיפות המים המרקדות על הבריכה הקטנה במרכז האכסניה.
 
"יא בן זונה!" נשמעה קללה מרוחקת, ואחריה קולות צחוק כבוש. הבטתי למרפסת סמוכה, שם ישבו ארבעה חבר'ה ישראלים ושיחקו קלפים מתחת לאורה של מנורה מתנדנדת. 'נו טוב,' אמרתי לעצמי ורצתי דרך הגשם כדי להגיע אליהם. לא היה לי מושג מה הם משחקים, אבל ביקשתי להצטרף... ונשארתי לשחק איתם כל הלילה, וגם הלכנו ביחד למחרת, לרקוד את שירי הקרנבל ברחובות הגשומים של העיר הברזילאית.
 
למשחק הקלפים קראו 'שיט הד', ואם אתם עדיין לא יודעים איך לשחק אותו – תלמדו. משחקי קלפים הם הדבר בטיולים בחו"ל, בייחוד למטרת גיבוש תרמילאים ישראלים שהתקבצו להם יחדיו באיזה חור נטוש בפיזדלוח. ואם אתה הוא זה שמביא את הקלפים ומארגן את המשחק – תתכונן נפשית, כי אתה הולך להיות מסמר הערב.
 
אז כדי להתכונן לטיול שאחרי הצבא כמו שצריך, קבלו ארבעה משחקי קלפים פופולרים, פשוטים ללימוד, ממכרים ושימושיים ביותר. לחצו על הלינקים ותהיו תרמילאים דרך המחשב.

משחקי קלפים
דע מאין באת ואיך אתה משחק
שיט-הד

יניב

וויסט

מלחמה


שיט-הד

מספר שחקנים: 3 ומעלה. כמה שיותר – יותר טוב.
מטרה: לא להיות האחרון שנשאר.
מצב צבירה: רק כשאתה מעוך פלוס
זמן ומקום אידיאלים: כל מקום שאפשר להניח עליו קלפים שלא יעופו ברוח (גם באמצע ביצות שורצות נחשי אנקונדה זה עובד, למיטב זכרוני...)
מי שמפסיד: הוא השיט-הד, כמובן, או בתרגום פשוט – ראש חרא. המשימות מגוונות – לקנות גראס, להכין תה לכל החבר'ה, לשטוף כלים, או אם אתם רציניים- לשים חרא של למה על הראש של מישהו כדי שהוא באמת יהיה ה"שיט הד".
החוקים:
·        מי שמצליח להיפטר מכל הקלפים שלו – מנצח. שאר השחקנים ממשיכים לשחק עד שנשאר האחרון, והוא השיט-הד.
·        כל אחד מקבל 9 קלפים. שלושה מונחים על השולחן ואותם הוא לא רואה (עם הפנים למטה), שלושה שהוא כן רואה מונחים עליהם, ועוד שלושה שהוא מקבל ליד.
·        לפני שמתחילים לשחק כל אחד יכול להחליף את הקלפים שיש לו ביד עם הקלפים ההפוכים על השולחן, כשהרעיון הוא שהקלפים הטובים ביותר יהיו על השולחן.
·        מהלך המשחק: זה עם הקלף הנמוך ביותר מתחיל (עניין של זריזות, או שפשוט אפשר לקבוע מי מתחיל) – שם את הקלף על השולחן הריק, ולוקח קלף אחר מהקופה במקומו (חייבים להישאר עם מינימום 3 קלפים ביד). הבא אחריו (עם כיוון השעון) יכול לשים קלף שווה לו בערכו, או קלף גבוה יותר. אפשר לשים גם שניים או יותר קלפים מאותו סוג. אם אין לו קלף כזה, או קלף מיוחד (מיד ההסבר), הוא צריך לקחת את הקלף, כמו גם את כל הקלפים שהצטברו מתחתיו.
·        קלפים מיוחדים:
2 – "המאפס". אפשר לשים אותו על כל קלף אחר, גם אם הוא אס, והוא מאפס את החבילה. זאת אומרת שגם השחקן הבא מרוויח – הוא יכול לשים כל קלף שירצה עליו.
3 – "השקוף". גם אותו אפשר לשים תמיד. ההבדל הוא שערך החפיסה נשאר כשהיה. ז'תומרת – אם השחקן שלפני שם מלך ואני שמתי 3, השחקן הבא מתייחס לקלף העליון כאל מלך.
7 – "משנה סדרי עולם". 7 אפשר לשים רק בתורו – זאת אומרת אחרי קלף נמוך ממנו. הייחוד שלו הוא ששחקן שלפניו שמו 7 צריך לשים קלף נמוך מ-7, ולא גבוה ממנו.
8 – "עצור!" גם 8 אפשר לשים רק בתורו. מי שמקבל 8 לא משחק, והתור עובר לשחקן הבא. שתי שמיניות מדלגות על שני שחקנים, וכן הלאה. (הערה: אפשר לשחק גם ש-8 משנה כיוון.)
10 – "הג'וקר". קלף בן זונה, הטוב ביותר במשחק. אפשר לשים אותו תמיד, והוא שורף את החבילה שהצטברה מתחתיו. ויש עוד- מי ששם אותו, מקבל תור נוסף.
רביעייה – ארבע קלפים מאותו סוג מתפקדים כמו 10. זאת אומרת, אם הייתה לי רביעייה ביד, או שהשלמתי לרביעייה, הקופה נשרפת, ולי יש עוד תור. יש פה אלמנט של זריזות: נניח שיש שלוש שישיות על החפיסה. לכל אחד מהשחקנים מותר להתפרץ ולהשלים לרביעיית שישיות. המהיר ביותר שורף את הקופה וזוכה לתור נוסף.
·        סיום המשחק: בשלב מסוים הקופה שממנה לוקחים קלפים נגמרת, אי אפשר להשלים למינימום של שלושה קלפים ביד, וכך ממשיכים עד שהקלפים ביד נגמרים. בשלב הזה מתחילים לשחק עם הקלפים החשופים על השולחן. עכשיו אפשר לראות איזה קלפים יש לבא אחריי, ולהכשיל אותו בכוונה תחילה. לאחר שהקלפים החשופים נגמרים, משחקים עם שלושת הקלפים החבויים. זהו השלב האחרון, שלב ההימורים. אתה לא יודע איזה קלפים יש לך, ואתה יכול ליפול או להרוויח.
·        מי שנשאר בלי קלפים, כאמור, מנצח ופורש מהמשחק. כל השאר ממשיכים לשחק עד שנשאר האחרון. השיט-הד.
 

יניב

משחקי קלפים
אל תהיה שיט-הד
מספר שחקנים:
2 ומעלה.
מצב צבירה: מסטול מינוס
מטרה: להישאר עם הניקוד הנמוך ביותר בסוף המשחק.
זמן ומקום אידיאלים: תמיד כיף לשחק יניב. קצת לפני הזריחה, כשהמנצ'יס בעיצומם- הכי עדיף.
מי שמנצח: יהללו את שמו. סתם. תשתמשו בדמיונכם החופשי.
החוקים: למשחק קיימות גרסאות רבות. את ההסבר המקיף ביותר תוכלו למצוא כאן.
 

וויסט

מספר שחקנים: 4 בדיוק. עדיף שתהיה בחורה חמודה מולכם (או בחור חמוד), שתוכלו להרשים אותם באינטיליגנציה הרחבה שלכם.
מטרה: להיות עם הניקוד הגבוה ביותר בסוף המשחק.
מצב צבירה: אקסטרה מפוקס
זמן ומקום אידיאלים: אם אתם ארבעה חבר'ה, מתחת לעץ, או באכסניה במרפסת סביב שולחן עם כתמי קפה שחור.
מי שמנצח: חושב שהוא גאון. תשחקו שוב, רק כדי להוכיח לו אחרת.
את החוקים תוכלו למצוא כאן.

מלחמה!

מספר שחקנים: 2 ומעלה.
מצב צבירה: כפית
מטרה: להישאר עם כל הקלפים ביד. ולא להרגיש מטומטמים שאתם עדיין משחקים את המשחק הזה.
גיל אידיאלי: מינוס שש עד 120
מי שמפסיד: יתנחם בעובדה שהוא לא אימץ את מוחו ולו לרגע.
החוקים:
חלקו את החפיסה לפי מספר השחקנים, והתחילו להטיל קלפים כל אחד בתורו – מי שיש לו קלף גבוה יותר, לוקח את הקלפים. אם שניים או יותר מהקלפים שנזרקו זהים, השחקנים שהטילו אותם זורקים שוב ושוב עד שמישהו לוקח עם קלף גבוה יותר. אם שכחתם, תמיד תוכלו להתקשר לאחיכם הקטן ולשאול אותו.
           
שתף    
כתבות נוספות
המדריך לטיול הגדול חלק א'
שותף לטיול הגדול
12
> > > > > > > > > >
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
תגובות
10. hii
מאת:test       06/02/2020

9. היי
מאת:test       06/02/2020

8. hii
מאת:test       06/02/2020

7. היי
מאת:test       06/02/2020

6. מדריך לוויסט מתוך הספר המושלם לשירותים
מאת:וויסטיונר       23/08/2012

5. VkgRoorRsKJpizj
מאת:szvyjojk       25/12/2011

4. VkgRoorRsKJpizj
מאת:szvyjojk       25/12/2011

3. נו שיט/שיט הד
מאת:דני       16/10/2010

2. כל מי שרוצה לשחק יניב כמו שצריך
מאת:מרגול       28/07/2009

1. אתר וויסט
מאת:gabi       21/01/2009

שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.