שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  חיילים משתחררים   >>  קצין ימי בעל תואר
דוא"ל
סיסמא
שכחת סיסמא? כניסה
הרשמה לאתר תאפשר לך
לכתוב בפורומים, לראות מי
מתגייס איתך ועוד!
מענק שיחרור
פיקדון אישי
עבודה מועדפת
מס הכנסה
ביטוח בריאות
ביטוח לאומי
דמי אבטלה
הכשרה מקצועית
מלגות לימודים
לוח דרושים
הטיול לחו"ל
פסיכומטרי
הודעות אחרונות:
מתחילה ללמוד במכללה למינהל
למפעל מיזרונים דרוש מחסנאי
דרוש עובד לחברת מנעולנים בקנדה
מתלבט מה ללמוד
רילקס מערכות שינה - חנות מזרנים
השלמת הכנסה בשעות הערב
גנרל מכונות משרד בע"מ - מדפסת אפסון
נחשף: אילו מקצועות הכי הכי שווה ללמוד אחרי צבא
קורס פסיכומטרי 50% הנחה לחיילים משוחררים!
עבודה באירופה!
 לפורום


קצין ימי בעל תואר
תוכנית ייחודית לתואר ראשון שבה ילמדו צוערים במסלול קציני ים לצי הסוחר הישראלי באוניברסיטת חיפה

 אוניברסיטת חיפה והרשות לחינוך והכשרה ימית מפעילים תוכנית ייחודית לתואר ראשון שבה ילמדו צוערים במסלול קציני ים לצי הסוחר הישראלי המסלול כולו מומן על ידי המדינה וחברות הספנות ולמסיימים מובטחת עבודה על אחת מספינות צי הסוחר הישראלי.

"החיים באוניות של היום הם כמו לחיות במפעל היי-טק. האוניות כיום ממוחשבות יותר, גדולות יותר מתקדמות יותר ויקרות יותר", מסביר ירון צחר, מנכ"ל הרשות לחינוך והכשרה ימיים. הכוונה של חברות הספנות הישראליות להגדיל בצורה משמעותית את גודל הצי שלהם רק מגבירה את הדרישה הגוברת לקציני ים ישראלים איכותיים.

הדרישה לקצינים איכותיים לצד המחסור העולמי של כ-40 אלף קציני ים הוא הגורם המרכזי מאחורי פתיחת התוכנית החדשה. המועמדים שיעברו את תנאי הקבלה יקבלו הכשרה מקצועית ברשות לחינוך והכשרה ימית, רשות לאומית בבעלות משרד התחבורה וחברות הספנות. לימודי התואר הראשון יערכו בחוג ללימודים רב תחומיים באוניברסיטת חיפה במסלול ייחודי שכולל, בין השאר, קורסים בלימודי ים וספנות, כלכלה ומנהל עסקים, משפטים ועוד.
"בשנים האחרונות גובר הקושי לגייס כוח אדם איכותי להכשרה הימית. אנחנו מאמינים שלימודי התואר הראשון בשילוב ההכשרה המקצועית, יסייעו לנו לייצר את הקצינים באיכות הגבוהה ביותר", אמר צחר.

"אוניברסיטת חיפה מובילה בכל הקשור ללימודי הים והחיבור בין הגופים הוא רק טבעי. לצד צוערי קורס חובלים שכבר לומדים באוניברסיטת חיפה יוכלו עתה ו גם הקצינים של צי הסוחר להנות מהתוכניות המיוחדות שמועברות בחוג ללימודים רב תחומיים. צעירים איכותיים רבים שלא יכלו להרשות לעצמם לימודים אקדמאיים יוכלו להכנס מעתה למעגל ההשכלה הגבוהה וגם יסיימו עם מקצוע ועבודה מובטחת. זוהי תוכנית שבה כל הצדדים יוצאים ממנה מורווחים", אמר נשיא אוניברסיטת חיפה פרופ' אהרון בן-זאב .

 
שתף    
כתבות נוספות
חולם לעבוד בגוגל?
לקבלת הפרופסור המחלקה תעבור להקשב!
בחינה שקופה עכשיו!
ביה"ס למקצועות הספורט
פורום פסיכומטרי
קריירה במקצועות היופי עם מכון משלך!
1234
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.