שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  חיילים מתגייסים   >>  אהבה בשלט רחוק
דוא"ל
סיסמא
שכחת סיסמא? כניסה
הרשמה לאתר תאפשר לך
לכתוב בפורומים, לראות מי
מתגייס איתך ועוד!
המדריך למתגייס המדריך למתגייס
צו ראשון
הכנות למיונים
לפני הגיוס
רשימת ציוד
יום הגיוס
טירונות
כושר
מאמרים
מי מתגייס איתי מי מתגייס איתי
בחר/י את תאריך גיוסך


אהבה בשלט רחוק
לא קל לנהל מערכת יחסים כשאחד מכם משרת רחוק מהבית. לילי שרצקי מציעה תמיכה נפשית.
לילי שרצקי, ‏יום שני ‏24 ‏אוגוסט ‏2009
ליבי זועק- שובה אלי
נתחיל בחידון: מה יותר קשה- למצוא אהבה או לשמור על זוגיות? ונגיד שלשמור על זוגיות, מה יותר מאתגר– לישון אצלה או אצלו? ואם זה אצלה, איפה יותר טעים, אצל אמא שלה או הסבתא שלו? ואם הסבתא מרוקאית– זה עונה על השאלה? ולענייננו- מה יותר מוזר– כשהוא מתגייס או כשהיא? ובתכל'ס: מה קורה ליחסים כשהצבא קורא למושי/ קוקי/ יחיאל שלנו להצטרף לשורותיו?
גיוס לצבא הוא בהחלט שינוי כיוון בקשר. מהפך מטורף יותר מהתוכנית של אורנה דץ, מפתיע יותר מהבחירה של קארי במיסטר ביג ומפחיד יותר מהגזרה הגבוהה של המדים- זה לא קל, זה שונה ברמות אבל מתרגלים ואפילו חיים עם זה בשלום. אם מצאת את עצמך לבד בבית, כשהחברה מפטרלת בשטחים, אם את מחכה ליד הטלפון לצלצול מהחבר שנשאר שבת, הנה כמה נקודות למחשבה וכמה לעשייה. 

הבעיות

געגועים– זה מתחיל בבקו"ם. את עומדת שם בין האחות לאבא, נפרדת ממנו בצרפתייה ובדמעות. הוא עולה על האוטובוס, זורק חיוך והבטחה שיתקשר ברגע שיוכל. קצת כמו סרט טורקי, אבל האמת? מרגש. ככל שהזמן חולף, הגעגועים גדלים ובכלל לא משנה אם אותו אהוב יקר וירוק נמצא בשכם, עזה או בקריה בת"א.

קנאה– מהר מאוד מצטרפת לגעגוע חברה אכזרית במיוחד. אולי בדיוק עכשיו היא לבד בחדר, והמ"פ בא לשאול מה שלומה? אולי עכשיו הוא במקלחת והמד"סית נכנסת לוודא שהמים חמים? ומה עם כל האגמיות והרוניות החדשות שהתגייסו ומדגמנות לו מדי חאקי על בלונד טרי? לקנאה יש נטייה להתיישב טוב מאוד בראש ולא לשחרר, עד שאתם מאבדים סופית את מעט השפיות שנותרה לכם.

קצר בתקשורת – פתאום הוא לא מפסיק לדבר על מארבים, השכמות, שמירות והכול בראשי תיבות צבאיים, כשהקיצור היחידי שאת מכירה ומייחלת לו זה להיות "ל" אצל ניסים, המורה לנהיגה. מצד שני, כשאת מדברת על החברות, העבודה, המבחנים והקריזות של אחותך הקטנה, הוא נועץ בך מבט שואל.

מה לעשות?

מתגעגעת? סבבה. נצלי את הזמן לבלות ולהיפגש עם חברים שלא יוצא לך לראות, רכלי את נשמתך למוות, עשי שופינג עד שתתעלפי, ותכנני לפרטי פרטים מה תעשו כשהוא יחזור לרגילה או לחמשוש. קראי ספרים, שמעי מוזיקה, לכי לסרט גרוע רק כדי שתוכלי לספר לו איזה מזל שהוא לא בא איתך ותיהני מזה.

זכרו שככל שיש פחות זמן– מספיקים הרבה יותר. תראו את תום קרוז וקייטי הולמס – רק הכירו, כבר מתחתנים. דווקא השעות הקצובות שיש לכם בסופי השבוע הן הזמן הכי טוב לנצל את הביחד, לצאת לים, לראות סרט, ללמוד את הקיצורים הצבאיים, לרבוץ במיטה או סתם לספור לו 30 שניות עד שיבוא לפנק אותך. במהרה תגלו שזה הרבה יותר שווה ומוערך, שלא לדבר על זה שהציפייה להיפגש שוב מוסיפה אנרגיות חיוביות.

בואי נסדיר את עניין הקנאה- יש להתעשת ומיד! נשימות ארוכות והבנה של המציאות יעזרו לזה– הוא בג'בלאות, מסריח, עייף ורעב- בואי נודה, אפילו את לא היית נוגעת בו. המ"פ שלה לא כזה חתיך, ובכלל, היא לא בקטע של לוחמים שריריים, אבל מתה על חנונים כמוך.

ובלי שום קשר, חבר בצבא זה תמיד שווה. הקטע של לספר לכולם שיש לך חבר חייל גובר על הכול, לא ככה? ואם החברה שלך מריצה טירונים באיזה בסיס שכוח אל, זה לא מזיק לאגו, נכון? אז בסופו של דבר, אף אחד לא יוצא מופסד. את יוצאת מגניבה לפנים, האגו של חבר מתנפח למימדי ענק וההורמונים מג'נגלים. אידיליה. 


 
   
שתף    
כתבות נוספות
תאוריית הקשר
הזמן (לא) עומד במקום
אנ'לא ציפיתי
מוזר ומעניין
יש עתיד בעתודה
טיפים לתחקיר בטחוני
123
> > > > > > > > > > > > > > > > >
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
תגובות
17. צריך קבוצת תמיכה..
מאת:חברה מלאת געגועים       29/02/2012

16. cSzTeqnYIfC
מאת:ezlkfo       07/12/2011

15. cSzTeqnYIfC
מאת:ezlkfo       07/12/2011

14. יופי
מאת:love.celebs-il.com       28/12/2009

13. כן זה קשה אבל
מאת:love.celebs-il.com       02/11/2009

12. תגידו מה שתגידו..
מאת:נועה       30/12/2008

11. אווייש כמה שזה נכון
מאת:טלל (:       30/12/2008

10. קשה קשה....
מאת:דושה       21/07/2008

9. אהבה
מאת:חברה (גאה) של קרבי       10/06/2007

8. איזה שטויות אתם מדברים
מאת:צליל..       27/05/2007

7. 15 צודקקקקת!! ורוב הבנות לא בוגדות!!
מאת:שרון       24/02/2007

6. "אידליה" בתחת שלי. מי כתב את זה?!      ל"ת
מאת:ברררר- זה קשה רצח!!!       24/02/2007

5. נוסחא להצלחה:
מאת:לילי       24/02/2007

4. מה עושים כש...
מאת:מיקה       09/02/2007

3. בנות די לזיין תשכל
מאת:אילתי       14/01/2007

2. תקשיבו: יש פתגם שאומר...
מאת:חייל קרבי        28/08/2006

1. לבנות שחיות בסרט..צאו ממנו!!!
מאת:אני       01/08/2006

שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.