שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  חיילים מתגייסים   >>  יחידת שלדג
דוא"ל
סיסמא
שכחת סיסמא? כניסה
הרשמה לאתר תאפשר לך
לכתוב בפורומים, לראות מי
מתגייס איתך ועוד!
המדריך למתגייס המדריך למתגייס
צו ראשון
הכנות למיונים
לפני הגיוס
רשימת ציוד
יום הגיוס
טירונות
כושר
מאמרים
מי מתגייס איתי מי מתגייס איתי
בחר/י את תאריך גיוסך


יחידת שלדג
תג חיל האויר

שם היחידה: שלדג

באופן כללי:
שלדג, אחותה הצעירה של סיירת מטכ"ל, היא יחידת הקומנדו של חיל האוויר. היא ידועה גם כ"צוות סימון קרקע אוויר", המציינת מטרות בלייזר בשביל תקיפה מהאוויר, אך עם הזמן היא הופכת יותר ויותר ליחידה המיוחדת למבצעים מוטסים של החיל (כמו פעילותה כמאבטחת ב"מבצע משה" וב"מבצע שלמה"). היום היא רצה כמעט כתף אל כתף עם סיירת מטכ"ל והשייטת בחוד החנית של הלחימה, לא מעט בזכות התקציב הגדול שהיא נהנית ממנו ומאפשר לה להצטייד בציוד הכי טוב שיש בשוק. בין יוצאי היחידה: ניצב בדימוס אליק רון ומפקד זרוע היבשה בני גנץ.

הקבלה ליחידה: ניתן להגיע ליחידה לאחר יום סיירות, מתוך גיבוש מטכ"ל (שישה ימים במכון "וינגייט"). אפשרות אחרת היא לעבור גיבוש שייטת או חובלים ולהתקבל לאחר ראיון לגיבושון שלדג (ארבעה ימים בפלמחים). לאחר בדיקות רפואיות ותחקיר בטחוני, תוכל להתקבל ליחידה. הפרופיל הדרוש: 82-97, ללא סעיפים פוסלים.

ההכשרה: מסלול של כ-22 חודשים, דומה ברובו למסלול של סיירת מטכ"ל. הוא כולל סדרות בנות שבוע בתחומים שונים (לוחמה בשטח פתוח, ציון לייזר וכו'), הנקטעות בכל פעם על ידי סדרת ניווט חדשה – וזאת במטרה להקנות ללוחמים מיומנות ניווט גבוהה בלי לשעמם אותם יותר מדי. המסלול כולל טירונות חי"ר (4 חודשים); אימון מתקדם (חודשיים וחצי); קורס צניחה (שבועיים); קורס התערבות (3 שבועות); מספר חודשים של אימוני ניווט בתנאים שונים; קורס צלילה (חודש); שיתוף פעולה קרקע-אוויר ומבצעים מוטסים; ציון לייזר; קורס בביה"ס למודיעין וסיור (חודשיים); ולחלק מן הלוחמים גם קורס צלפים (חודש וחצי).

חתימה לשירות קבע: 18 חודשים.

מידע נוסף: 
מדור צוות אוויר ויחידות ההתנדבות, טלפון: 03-7377754/7374569.

רוצה לקרוא עוד על שלדג? לחץ כאן
        
    
   
שתף    
כתבות נוספות
לוחמת אב"כ
ראש לשכה
מש"ק התרעה
בישולי שדה
מאבחן/ת פסיכוטכני
יוסי בכינור
123456789
> > > > > > >
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
תגובות
7. קרבי עד הסוף
מאת:חיים       24/06/2015

6. נוייייי
מאת:////       16/12/2010

5. אין
מאת:ל-5        11/11/2008

4. איזה תפקידים יש לבנות בשלדג
מאת:עמית       05/11/2008

3. ל נ ו ע ה
מאת:ממיין בשלדג       07/01/2008

2. תפקידי בנות ביחידת שלדג
מאת:נועה       02/12/2007

1. חבל שהתג שמופיע בכתבה הוא לא של שלדג      ל"ת
מאת:****       31/10/2007

שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.