שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  מגזין חיילים | שבוז   >>  בקרוב על מדפי הספרים? כך נלחמים בקסבה של שכם
המדריך למתגייס
חדשות
כתבות מגזין
ד"ש מצולם
פגישה אישית
לוחם בכותרות
נספח צבאי
גיבור בשבוע
העולם הערבי
שירות ב"במחנה"
סקר שבוז חיילים
מהו המאכל הכי טעים במנת קרב?
בקרוב על מדפי הספרים? כך נלחמים בקסבה של שכם
כותר חדש מאגד את תורת הלחימה בעיר ובמחנות הפליטים הסמוכים
אלעד ארדן, ‏יום שני ‏21 ‏יולי ‏2008
''עיר מבצר''
לראשונה יוצא לאור ספר מאת חטיבה מבצעית - במקביל לפעילותה. לתקדים אחראים מפקדים בחטמ"ר שומרון, שכתבו את הספר "עיר מבצר", על הלחימה בשכם. הכותר החדש מיועד להעשיר את ידיעותיהן של יחידות שיגיעו לעיר


הקסבה של שכם - עכשיו הספר: לראשונה הוציאה לאור חטיבה מבצעית ספר במקביל ללחימה יומיומית. הכותר החדש נכתב על-ידי מפקדי החטיבה המרחבית שומרון, הכפופה לאוגדת איו"ש, ועוסק, איך לא, בלחימה בעיר שכם, ובעיקר במתחם הקסבה ובסמטאות מחנות הפליטים הסמוכים.

הספר החדש (בתמונה), שלמראית עין דומה לכל ספר עלילתי הניצב על מדפי רשתות הספרים, מאגד בתוכו את הידע המבצעי-מקצועי שהצטבר בשנים האחרונות בחטמ"ר שומרון בכל תחומי הלחימה: החל מניתוח מבצעי-טקטי של גזרת שכם, המשך באנליזה פסיכולוגית-חברתית של תושבי העיר, וכלה בדרכי הטיפול הרפואי בתוך הקסבה. הספר, ששמו "עיר מבצר", מיועד לקצינים ולמפקדים שיחידותיהם מתוכננות לתפוס קו בשכם, בעוד שאזרחים מן השורה ייאלצו להמתין לגרסה מצונזרת, אם תצא כזו.

את הפרויקט הגה לפני כשנה המח"ט היוצא, אל"ם אמיר ברעם. אם לא די בכך שבמלאכת כתיבת הספר עסקו קצינים, הרי שהם עשו זאת לצד הכנות למבצעים מורכבים בשכם, הנחשבת כיום לבירת הטרור הפלסטיני ביהודה ושומרון. גם מפקד גדוד הסיור של חטיבת הצנחנים מפרט בספר את טכניקת הלחימה על גגות, שיטה שמיישמים הלוחמים באזורים סבוכים וצפופים במיוחד.

"אין ספק שמדובר בעניין יוצא דופן, כשחטיבה מבצעית מחליטה לקחת על עצמה משימה שאינה חלק מהפעילות היומיומיות", אמר גורם בכיר בחטמ"ר שומרון. "הפעילות המבצעית היא הלחם והחמאה שלנו, אבל כתיבה צבאית ועיסוק במקצוע שלנו מפריזמה אקדמית חשובים גם הם".
 
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
תגובות
4. this should help out with the website
מאת:User Savior       12/11/2016

3. View this
מאת:ViewCounter       12/11/2016

2. Love ISrael!
מאת:GoodGuy       12/11/2016

1. ייעוץ משכנתאות בדרום
מאת:אפרת       20/04/2014

כתבות נוספות
קריית ההדרכה הצה"לית יוצאת לדרך
לוחמי הצנחנים עברו סדנאות בנושא מין בטוח
חטיבת כפיר מציגה: אימון ייעודי ללוחמת חוד
בבחינה: חטיבה חדשה תרכז את מערך הדרכת היח"ש
נערכים לקליטת הנמ"ר: מפתחים מערך הדרכה
על הכוונת של חיל השריון: גיוס מלש"בים אתיופים
12345678910הבא
שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.
אודות תודות כתוב לנו תנאי שימוש פרסום דרושים קישורים חיפוש באתר הפוך לדף הבית