שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  מגזין חיילים | שבוז   >>  צנחנים שלא שירתו לא הורשו ליטול חלק במפגן הצניחה
המדריך למתגייס
חדשות
כתבות מגזין
ד"ש מצולם
פגישה אישית
לוחם בכותרות
נספח צבאי
גיבור בשבוע
העולם הערבי
שירות ב"במחנה"
סקר שבוז חיילים
מהו המאכל הכי טעים במנת קרב?
צנחנים שלא שירתו לא הורשו ליטול חלק במפגן הצניחה
הטלת המגבלה נעשתה מטעמים ערכיים-חינוכיים
גילי כהן, ‏יום שני ‏12 ‏מאי ‏2008
אימוני צניחה
צילום ארכיון: עמוס חלפון

בזרוע היבשה החליטו שלא לאפשר לישראלים שנמנעו מגיוס או ממילואים להשתתף באירוע שתוכנן ליום העצמאות. המפגן המיוחד נערך בו-זמנית ב-12 מוקדים בארץ. צנחנים מקצועיים, שצברו יותר מ-1,000 צניחות, יצרו באוויר את המספר 60


צנחנים מקצועיים שלא שירתו בצה"ל או שלא עשו מילואים - לא הורשו להשתתף במפגן הצניחה ביום העצמאות, במסגרת חגיגות ה-60 לישראל ולצה"ל. 

לדברי מפקד מרכז ההטסה וההכשרות המיוחדות (מרהו"ם) של זרוע היבשה, אל"ם דרור פלטין, שעמד בראש הצוות שתכנן את האירוע, הטלת המגבלה נעשתה מטעמים ערכיים-חינוכיים ולאור העובדה שמדובר באירוע בעל זיקה צבאית-אזרחית. "הצניחה הזו נועדה להציג בפני הציבור הרחב את החיבור העז שקיים בין צה"ל לבין עם ישראל, וכמובן להפגין את מיומנויותיהם יוצאות הדופן של הצנחנים", הסביר אל"ם פלטין. 

מפגן הצניחה הראשון מסוגו, שתוכנן להתקיים ב-12 מוקדים ברחבי הארץ בהשתתפות עשרות צנחנים מהארץ ומחו"ל, הנו יוזמה של מינהלת אירועי ה-60 בצה"ל, בשיתוף איגוד הצניחה בישראל. בערים תל אביב ואשדוד תוכננה תצוגה אווירית מיוחדת במינה, במסגרתה יצרו עשרה צנחנים מקצועיים, שצברו כבר למעלה מ-1,000 צניחות, את המספר 60, בטרם פתחו את מצנחיהם ונחתו על החוף. 

במקביל, בעשרה אצטדיונים עירוניים ברחבי הארץ - מקריית שמונה בצפון ועד לדימונה בדרום - תוכננה נחיתתם של בין שבעה לעשרה צנחנים שנשאו את דגלי ישראל וצה"ל, שלאחר נחיתתם מהאוויר יצטרפו לחגיגות בערים השונות.

לקראת המפגן, ערכו הצנחנים המיועדים אימונים רבים בשבועות שקדמו לאירוע, בעוד שנציגי המרהו"ם עסקו בתיאום של הפעילות המתוכננת מול העיריות הרלוונטיות. "זו משימה מאוד מורכבת לצנוח היישר לתוך אצטדיון שבו שוהה קהל רב", ציין אל"ם פלטין. "גם יצירת המספר 60 באוויר היא פעולה שדורשת מהצנחנים לזנק כמעט באותה שנייה, כדי שיישארו צמודים. לא מדובר במעשה פשוט ומובן מאליו".

   
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
תגובות
3. this should help out with the website
מאת:User Savior       12/11/2016

2. View this
מאת:ViewCounter       12/11/2016

1. Love ISrael!
מאת:GoodGuy       12/11/2016

כתבות נוספות
חדש בדו"ץ: בלוגים, ימי עיון ועדכוני "יו-טיוב"
פיקוד הצפון במלחמת יום הכיפורים - עכשיו הספר
חה"י: הביקוש לקצונה - הגבוה מאז מלחמת לבנון השנייה
מחסום חווארה ייבנה מחדש במטרה למנוע פגיעה בחיילים
חיל ההנדסה חוגג יום הולדת 60 - בצעדה
כיצד מדליקים נורות בכלי שיט במהלך השבת?
12345678910הבא
שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.
אודות תודות כתוב לנו תנאי שימוש פרסום דרושים קישורים חיפוש באתר הפוך לדף הבית