שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  מגזין חיילים | שבוז   >>  המין הנשי הפך לרוב בגדוד המעברים ארז
המדריך למתגייס
חדשות
כתבות מגזין
ד"ש מצולם
פגישה אישית
לוחם בכותרות
נספח צבאי
גיבור בשבוע
העולם הערבי
שירות ב"במחנה"
סקר שבוז חיילים
מהו המאכל הכי טעים במנת קרב?
המין הנשי הפך לרוב בגדוד המעברים ארז
לא רק בגדוד קרקל
ניר קוסטי, ‏יום חמישי ‏04 ‏דצמבר ‏2008
חיילות מגדוד ארז במחסום במזרח ירושלים
צילום: ענת ברקאי

שיעור החיילות בגדוד הגיע בשנה האחרונה ל-60 אחוז - גבוה משמעותית משיעור המשרתות בצה"ל. "אנו צופים שתהליך זה יחלחל גם לדרגים הגבוהים בגדוד", הכריז מג"ד ארז, סא"ל ארז ניסים


רוב נשי נרשם בגדוד המעברים ארז של חיל המשטרה הצבאית: שיעור החיילות בגדוד עלה בשנה האחרונה ל-60 אחוז מכלל המשרתים המשמשים מאבטחים ביטחוניים. בשנה שעברה עמד היחס בין החיילות והחיילים בגדוד על 50 אחוז.

בגדוד ארז מתגאים בנתונים האלו, במיוחד לאור העובדה כי אחוז החיילות בשורותיו גבוה משיעורן בכלל צה"ל, העומד על כ-34 אחוז. במקביל, חלה גם עלייה במספר הקצינות המשרתות בגדוד, כששתיים מתוך תשעת מפקדי המחלקות בגדוד הן נשים.

כיום, כאשר 90 אחוז מהתפקידים בצה"ל פתוחים בפני נשים, נחשב שיעור הבנות בגדוד ארז בין הגבוהים ביותר בצבא. לשם השוואה, בגדוד קרקל, הגדוד הקרבי המעורב, 68 אחוז מהלוחמים הם למעשה לוחמות.

במשטרה הצבאית סיפרו השבוע כי היחס בגדוד בין שני המינים עתיד להישאר יציב, וכי במהלך השנה הקרובה לא צפויה עלייה נוספת במספר החיילות. בשל המרקם המיוחד בין הבנים לבנות, מחויבים המפקדים בגדוד לשים דגש רב על נושא השילוב הראוי.

נוכחות נשית בולטת נרשמה גם במחזור האחרון של מסלול ההכשרה בבסיס ההדרכה של חיל המשטרה הצבאית (בה"ד 13): רק כ-24 אחוז מבין הבוגרים שהשלימו את ההסמכה היו חיילים. 35 מהחיילות שסיימו את המסלול שובצו בשורות גדוד ארז והן מאיישות כעת מעברים באזור מזרח ירושלים.

"אין אצלנו בגדוד הבחנה בין בנים לבנות מבחינת משימות ומילוי פקודות", קבע מג"ד ארז, סא"ל ארז ניסים. "החיילות הנן איכותיות והן עושות עבודה מצוינת, לא פחות מחבריהן ליחידה. אנו צופים שהתהליך הזה יחלחל גם לדרגים הגבוהים בגדוד".

 
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
תגובות
3. this should help out with the website
מאת:User Savior       12/11/2016

2. View this
מאת:ViewCounter       12/11/2016

1. Love ISrael!
מאת:GoodGuy       12/11/2016

כתבות נוספות
המטכ"ל נפרד מאולמרט: "הענקת את חופש הפעולה הדרוש"
במקשנ"ר מתכוננים להגברת שימוש בטנקים בשטחים בנויים
החום בשיא: גולני זכתה לביקוש הגבוה ביותר בתולדותיה
שיעור נפגעי ההלם במבצע בעזה - הנמוך בתולדות צה"ל
המל"מ: חמאס מחפש ראיות לשימוש בתביעות בין-לאומיות
יותר ממחצית מנקודות הבידוק באיו"ש יפונו עד ספטמבר
12345678910הבא
שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.
אודות תודות כתוב לנו תנאי שימוש פרסום דרושים קישורים חיפוש באתר הפוך לדף הבית