שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  מגזין חיילים | שבוז   >>  גיהנום
המדריך למתגייס
חדשות
כתבות מגזין
ד"ש מצולם
פגישה אישית
לוחם בכותרות
נספח צבאי
גיבור בשבוע
העולם הערבי
שירות ב"במחנה"
סקר שבוז חיילים
מהו המאכל הכי טעים במנת קרב?
גיהנום
שלוש אחיות צעירות ויפות שזיכרון משותף מרחף מעליהן
מערכת שבוז, ‏יום ראשון ‏03 ‏ספטמבר ‏2006

לצפייה בטריילר של הסרט "גיהנום", לחצו כאן.

הבמאי הבוסני עטור השבחים דניס טנוביץ' (זוכה האוסקר וגלובוס הזהב על סרטו "שטח הפקר") חוזר לביים. הפעם מדובר בדרמה משפחית המבוססת על תסריט של קז'ישטוף קישלובסקי, שהגה רעיון לטרילוגיה הכוללת את "שמיים" ("Heaven" בבימויו טום טיקוור), "גיהנום" ("Hell") ו"Purgatory".

"גיהנום" מספר את סיפורן של שלוש אחיות צעירות ויפות שזיכרון משותף מעיב על חייהן. סופי (עמנואל ביאר), האחות הנשואה רודפת באובססיביות אחרי בעלה הבוגדני; אן (מארי ז'יליין) – סטודנטית לספרות, מנהלת רומן עם הפרופסור הנשוי שמלמד אותה; וסלין (קארין ויאר)- האחות הביישנית, מבקרת בקביעות את האם (קרול בוקה) שמסרבת לדבר, בבית אבות מרוחק.
 

טנוביץ' משתמש בעריכה מורכבת כדי לחקור את מושג הבחירה החופשית והגורל. בעזרת תסריט מדוייק ודמויות מרתקות הוא חושף את שורשי הסבל בחיי האחיות ואת טעויות העבר, שנידונו לחזור ללא הרף. כל אחת מהן מחפשת את שכולנו רוצים למצוא- אהבה.
 
 
בימוי – דניס טנוביץ'
תסריט – קז'ישטוף קישלובסקי  
  
שחקנים:
סופי – עמנואל ביאר
סלין –  קארין ויאר
 
"הסרט והמשחק מבריקים. תוספת ראוייה לקנון של קישלובסקי"
Guardian
 
"דרמה מרתקת ומטרידה... משחק צרפתי משובח"
Empire

ראיון עם הבמאי, דניס טנוביץ'

ש: הבמאי קז'יסטוף קישלובסקי, תיכנן את הטרילוגיה (שכוללת את "שמיים", גיהנום", "Purgatory") זמן קצר לפני שמת. למה בחרת לעשות חלק אחד שלה?
 
ת: אחרי קריאה ראשונה של הטרילוגיה, עוד לפני שצילמתי את "שטח הפקר", רציתי לעבד את "Purgatory" בגלל שנושא המלחמה היה קרוב ללבי באותה תקופה. אחרי ההצלחה של הסרט והעבודה סביב שיווקו בעולם, חזרתי לקרוא את "גיהנום" ונדהמתי מהכוח שלו. במשך הזמן, מאז הקריאה הראשונה שלו, התחתנתי והפכתי לאב... הנושא נהיה קרוב יותר ללבי וגיליתי בו תחומי עניין חדשים. מעל הכל, נמשכתי לגישה האינטימית לדמויות הנשיות. עד אז, הגיבורים שלי היו גברים המעורבים בקונפליקטים ובמלחמה.
 
ש: שלוש אחיות, אמא, דרמה משפחתית... איך תגדיר את הקשרים – ואת הנתקים – שמאפיינים את ארבע הנשים הללו?
 
ת: עוצמת הקשר נובעת מכל מה שלא נאמר ביניהן. צורה זו של שתיקה, והקשר שלה לזיכרון הגוף – מעניינת אותי מאוד... ארבע הנשים הללו יהפכו קרובות יותר אחת לשנייה ע"י חידוש הדיאלוג שנקטע. להיות מבוגר פירושו להתעמת עם עצמך ועם השאלות והאמיתות של החיים שלך.
 
ש: הסרט עוסק הרבה בשאלות של גורל ומקריות (נושא שעולה ברבים מסרטיו של קישלובסקי). מה עמדתך בנושא?
 
ת: אני לא חושב שיש תשובה ברורה לשאלה הזו. היום אנשים רוצים הסברים לכל דבר, הם רוצים לדעת, לשלוט ולפשט את הכל. זהו "דור אינסטנט" שרוצה תשובות מיידיות וקצרות... בסרט הזה ניסיתי לדבר בפשטות על דברים מורכבים. הסרטים שלי אינם פסימיים או שליליים, אבל הם מראים דברים קשים שנראים לנו אכזריים. אני מעריץ את קישלובסקי בגלל שהוא תיאר את עצמו כאמן של קולנוע. אני אינני אמן, אין לי תשובות. בתור התחלה נשאל את השאלות, ואז נוכל לחפש ביחד את התשובות.

 
"גיהנום", במאי: דניס טנוביץ, עם עמנואל ביאר. צרפת / איטליה / בלגיה / יפן 2005, 98 דקות 
 
 
    
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
תגובות
3. this should help out with the website
מאת:User Savior       12/11/2016

2. View this
מאת:ViewCounter       12/11/2016

1. Love ISrael!
מאת:GoodGuy       12/11/2016

כתבות נוספות
ביקורת על הסרט 10,000
תחושה של דה ז'ה וו
הנוסחה הבטוחה להישאר עם חיוך כל הסרט
מהי סצנת הסקס של כל הזמנים?
"יוקרה"- חדש בבתי הקולנוע
עזבו אתכם מנינט
12345
שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.
אודות תודות כתוב לנו תנאי שימוש פרסום דרושים קישורים חיפוש באתר הפוך לדף הבית