שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  חיילים משתחררים   >>  עבודה לחיילים משוחררים
דוא"ל
סיסמא
שכחת סיסמא? כניסה
הרשמה לאתר תאפשר לך
לכתוב בפורומים, לראות מי
מתגייס איתך ועוד!
מענק שיחרור
פיקדון אישי
עבודה מועדפת
מס הכנסה
ביטוח בריאות
ביטוח לאומי
דמי אבטלה
הכשרה מקצועית
מלגות לימודים
לוח דרושים
הטיול לחו"ל
פסיכומטרי
הודעות אחרונות:
מתחילה ללמוד במכללה למינהל
למפעל מיזרונים דרוש מחסנאי
דרוש עובד לחברת מנעולנים בקנדה
מתלבט מה ללמוד
רילקס מערכות שינה - חנות מזרנים
השלמת הכנסה בשעות הערב
גנרל מכונות משרד בע"מ - מדפסת אפסון
נחשף: אילו מקצועות הכי הכי שווה ללמוד אחרי צבא
קורס פסיכומטרי 50% הנחה לחיילים משוחררים!
עבודה באירופה!
 לפורום


עבודה לחיילים משוחררים
השתחררתם מצה"ל, והגיע הזמן למצוא עבודה. למה לצפות ומה לדרוש, הכול כאן.

מיכל אהרוני
עבודה לחיילים משוחררים
מאת: מיכל אהרוני 

אין מי שלא מפנטז על היום בו הוא יגיע לבקו"ם (מיטב), ימסור את הציוד הצבאי, יקבל תעודת שחרור וייצא לדרכו בפעם הראשונה, לאחר זמן רב, בלי לפחד ששוטר צבאי יתפוס אותו עם חולצה בחוץ. כעת, כשאתה שוב אזרח, אף אחד לא מחליט בשבילך מה ללבוש, מתי לקום או עם מי לבלות את הזמן, אף אחד לא יכול יותר לתת לך פקודות. מצד שני, עכשיו אתה חייב להתחיל לדאוג לעצמך, לקבל החלטות ובעיקר למצוא עבודה. לפני שאתה יוצא לדרך, ומטביע את עצמך בין דפי
מודעות הדרושים, יש כמה דברים שכדאי לחשוב עליהם. 

המודעה

אם נתקלת במודעה שנראית לך, בדוק היטב באיזו משרה מדובר ואם היא מתאימה ליכולות ולרצונות שלך. אין טעם שתבזבז זמן על מיונים וסדנאות אם בסופו של דבר תמצא את עצמך במקום בו אתה לא מעוניין להיות. השלם עם העובדה שמקום העבודה הוא בדרך כלל זמני, אין בו כדי להעיד על מה שתעשה בעתיד והוא לא המקום בו תיתקע כל החיים. ברוב המקרים העבודה שתמצא תהיה כרוכה בפשרה בכל הנוגע לשעות או לתנאים, אבל לא צריך להתרגש. הכול זמני, כבר אמרנו?

רוב מחפשי העבודה רוצים למצוא מקום שבו הם יוכלו לעבוד לאורך זמן ולהתקדם. אתה, לעומת זאת,  מחפש עבודה לתקופה קצרה ולזמן מוגבל, מה שפורש בפנייך הרבה מאוד אפשרויות וסוגים שונים של עבודות. מלצרות, לדוגמא, הוא מקצוע של משתחררים וסטודנטים. אתה לא מחוייב לבעל הבית, אתה יכול לעזוב מתי שתרצה ואתה מרוויח כסף מזומן ולא צריך לחכות למשכורת בסוף החודש. הכללים ברורים הן למעסיק והן לך, אתם לא חייבים כלום לאף אחד ואף אחד לא חייב לכם.

החוזה

במידה ואתה מוצא עבודה שבה אתה נדרש לחתום על חוזה, שים לב לפרטים הקטנים כמו כמה זמן עלייך להודיע מראש על התפטרות, האם עזיבה מוקדמת כרוכה בקנס וכו'. תן לחבר או קרוב משפחה לקרוא את החוזה עליו אתה עומד לחתום- יכול להיות שהוא ימצא בו ליקויים או סעיפים חד צדדיים שאתה לא שמת לב אליהם. מעסיקים יכולים להיות הוגנים והגונים אבל הם גם יכולים לנצל את העובדה שאתה זקוק לעבודה. כשאתה חותם על חוזה, גם אם הוא לא חוקי או מנצל, קשה מאוד להשתחרר ממנו ולכן כדאי להיות ערניים ולפקוח עיניים.

היתרונות

אתה בחור צעיר, ויחסית למבוגרים ממך יש לך סיכוי גדול יותר למצוא עבודה. אתה חזק, בריא ואין לך מגבלות בריאותיות, מה שאומר שאתה יכול לעבוד בכל עבודה, גם כזאת שדורשת מאמץ פיסי. מוכרים בחנויות או קופאים בסופר נאלצים, לעיתים, לעמוד במהלך כל המשמרת. אנשים צעירים יכולים לעמוד במעמסה הפיסית, למבוגרים זה כבר יותר קשה. חלק מהעבודות גם כרוכות במשמרות לילה או בהרבה שעות עבודה, ואתה, שלא מחויב לבית ולמשפחה, תוכל לעמוד בזה. מלבד זאת, מעסיקים רבים מחפשים אנשים עם 'ראש צעיר', כאלה שמבינים מה בני גילך מחפשים. עבודה במועדונים, באתרי אינטרנט, בחנויות בגדים או בחנויות חשמל ומחשבים מתאימה לצעירים שרק השתחררו. ספק אם ההורים שלנו מעודכנים בתוכנות מחשב חדשות או במכנסיים בגזרה נמוכה כמוך.

יתרון נוסף שלך על פני מחפשי עבודה אחרים הוא שהדרישות שלך לא גבוהות. מקום העבודה של אבא שלך מפריש לו לקרן השתלמות ולביטוח מנהלים. בעבודה של אמא שלך מקבלים מתנות לחג. אז מה? לך אין דרישות כאלה, אתה עדיין לא חושב על קרן השתלמות והמילה "פנסיה" מעבירה בך צמרמורת. מעסיקים רבים אינם ששים להעניק לעובדים תנאים סוציאליים מפני שהדבר כרוך בעלויות. יש סיכוי רב שאתה בכלל לא תשאל לגבי תנאים כאלה מפני שזה עדיין לא נראה לך כל כך חשוב או בסיסי.

החובות

גם אם המעביד אינו מפריש כסף לקרן השתלמות או לקופת גמל, הוא חייב לשלם בעבורך ביטוח לאומי ולהפריש למס בריאות. ביטוח לאומי הוא הביטוח שלך למקרה שחס וחלילה תיפצע בעבודה, תזדקק לסיוע, תחלה וכו'. אם אתה מועסק ומקבל תלוש משכורת בדוק היטב שהמעסיק משלם בעבורך ביטוח לאומי. זכור שאם עבדת במשך זמן רב אצל מעסיק שלא שילם בעבורך יוכל הביטוח הלאומי לטעון שאתה חייב לו כסף בעבור הזמן הזה ולתבוע אותך. לאף אחד לא יהיה אכפת שזאת אשמתו של המעסיק, ואתה תצטרך לשאת בתוצאות.


לוח הדרושים של שבוז    

         
שתף    
כתבות נוספות
לברור הצעות עבודה באמצעות האינטרנט
יחידת ימ"מ
עבודה בציורי שמן
עבודה בעגלות בחו"ל – מה צריך לדעת?
מבחני מיון בדרך לעבודה
מתי פונים לעבודות זמניות?
1234
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.