שבוז חיילים
חיפוש
חיפוש חיפוש חיפוש
מתגייסים חיילים משוחררים סטודנטים דרושים פורומים מגזין לימודים
שבוז ראשי   >>  חיילים משתחררים   >>  עבודה מועדפת - יתרונות וחסרונות
דוא"ל
סיסמא
שכחת סיסמא? כניסה
הרשמה לאתר תאפשר לך
לכתוב בפורומים, לראות מי
מתגייס איתך ועוד!
מענק שיחרור
פיקדון אישי
עבודה מועדפת
מס הכנסה
ביטוח בריאות
ביטוח לאומי
דמי אבטלה
הכשרה מקצועית
מלגות לימודים
לוח דרושים
הטיול לחו"ל
פסיכומטרי
הודעות אחרונות:
מתחילה ללמוד במכללה למינהל
למפעל מיזרונים דרוש מחסנאי
דרוש עובד לחברת מנעולנים בקנדה
מתלבט מה ללמוד
רילקס מערכות שינה - חנות מזרנים
השלמת הכנסה בשעות הערב
גנרל מכונות משרד בע"מ - מדפסת אפסון
נחשף: אילו מקצועות הכי הכי שווה ללמוד אחרי צבא
קורס פסיכומטרי 50% הנחה לחיילים משוחררים!
עבודה באירופה!
 לפורום


עבודה מועדפת - יתרונות וחסרונות
אחרי השחרור יש לכם אפשרות לעבוד בעבודה מועדפת. שווה? אתם תגידו.

נמרוד דוויק
עבודה מועדפת
אם שותים לא עובדים


סביר להניח ששבוע לאחר השחרור ייגש אליכם מישהו, כנראה אבא או אמא, ויבהיר לכם שהחברה אומנם מעודדת טפילות במגזרים מסוימים, אבל מיפי הבלורית והתואר מצופה לעמוד על הרגליים ולחפש פרנסה בהקדם. העולם אכזר, קר ונורא ואתם משולחים למצוא עבודה ברחוב. למרבה המזל הממשלה בחרה לסמן כמה סוגי עבודות ככאלו שיתנו לכם בונוס על שהחלטתם לעסוק בהן. מה היתרון הטמון בהן? מה החיסרון שבהן?

מדוע בעצם לא ללכת ולעשות קצת עבודה מועדפת? הרי כל עבודה מכבדת את בעליה. קצת מזומן לא הזיק לאיש ובטח לא בונוס שמן בתום תקופת זמן קצובה. מגוון העבודות הוא רחב, ואמנם הוא שייך לצווארון הכחול, אך אין בכך כל פסול. להיפך! תוכלו להזדהות עם הסבא הסוציאליסט עם ויקי קנפו ועם עמיר פרץ. אז גדלו לכם שפם עבות וצאו לעבוד. היתרון בעבודות אלו שאין לך שום חשק לחיות אחר כך או לעשות משהו יוצא דופן מלבד לצאת לדפוק כמה בירות. אפשר לבקש מהברמן שישים איזה ספרינגסטין או לנון ותוכלו להיות גיבורי מעמד פועלים בעיני עצמכם לפחות.

היכרות מוקדמת עם המזרח

עבודה מועדפת
יש לך פה עניין עם פועלי בניין
חלק מהעבודות המועדפות לא כאלה שחורות ורובן צופנות בחובן הפתעות נעימות למדי. תמיד אפשר לעבוד בייצור תוכנות או רכיבים אלקטרוניים, מה שיבטיח לכם פאסון היי טקי למדי. אפשר ללכת להיות עוזר ברמן, שזה כמעט כמו ברמן אבל לא באמת. הידעתם שעבודת בריכה גם נחשבים כעבודה מועדפת? הזדמנות נהדרת להגשים את פנטזיית מנקה הבריכה של השכנה! הפרועים שבחבורה מוזמנים לעשות היכרות מוקדמת עם המזרח- עבודות בחקלאות ובניין יפגישו אתכם עם אוכלוסיית העובדים הזרים מקרוב, ככה שתרוויחו גם עבודה מועדפת וגם חוויה אנתרופולוגית חד פעמית.

למרות החוויות והכספים המובטחים, הרי שאפשר להסתכל על הצד השני של המטבע. בנות שעבדו בצוות בידור בבית מלון יוכלו לספר לכם שלעיתים את מוצאת עצמך רוקדת בלבוש מינימאלי על עמוד ושרה גרסאות ג'אז לשירי ארץ ישראל. בידור? כן. זול? מאוד. האם באמת רצית להשתחרר ולשרת תיירים שמנים עמוסי דרישות מוגזמות?

עבודה מועדפת
שמן? מים?
החיים של העבודה המועדפת צופנים לא רק חוויות אלא הפתעות רפואיות. מי שבחר לעבוד בתחנת דלק ידע לספר על כאב הראש המפתיע שהיכה בו אחרי המשמרות הראשונות, כאב ראש שהתמתן עד שהפך להתמכרות מעודנת לאדי דלק. עובדי החקלאות יספרו על ימים ולילות של כאבי גב, ואנשי המאפיות יודעים היטב שאפילו מתוקים שבמאפים יוצרים בסוף החודש תחושת קבס קשה לנוכח כל רוגעלך. האם המענק היפה שתקבלו בסופו של דבר שווה את זה? לא בטוח. 

יש לכם שאלות נוספות? כנסו לפורום משתחררים        
שתף    
כתבות נוספות
לברור הצעות עבודה באמצעות האינטרנט
יחידת ימ"מ
עבודה בציורי שמן
עבודה בעגלות בחו"ל – מה צריך לדעת?
מבחני מיון בדרך לעבודה
מתי פונים לעבודות זמניות?
1234
תגובה לכתבה  שלח לחבר  גרסת הדפסה 
שבוז הוא פורטל המיועד למתגייסים, חיילים וחיילים משוחררים. שבוז כולל מידע מעודכן ורלוונטי על צו ראשון. תפקידים, קורסים, מיונים, תאריכי גיוס, רשימת ציוד, טירונות, חיל השריון, חיל רגלים (חי"ר), חיל תותחנים, חיל הנדסה (הנדסה קרבית), חיל הים, חיל הרפואה, חיל האוויר, חיל החימוש, חיל שלישות, חיל החינוך, חיל המודיעין, מג"ב, גולני, אגוז, שלדג, סיירת מטכ"ל, 669, דובדבן, עוקץ, חובלים, קצין העיר, בית החייל, משכורת צבאית, חר"פ, גימלים, קצונה, הנחות לחיילים, עבודה מועדפת, פיקדון אישי, מענק שחרור, פסיכומטרי, בגרויות, כנס משתחררים ועוד.